| iceheart123 a întrebat:

La biblioteca, in general, se gasesc registre cu certificate de nastere ( sau ceva de genul asta )? Am nevoie de informatii pentru arborele meu genealogic.

1 răspuns:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu o sa gasesti certificate de nastere la bibloteca, in niciun caz.
Dar poti cauta in arhiva niste fise, poate stramosii tai erau pasionati de lectura.
Daca vrei sa aflii mai multe trebuie sa fii ca un fel de detectiv in familia ta.Intreaba-ti bunicii, fratii bunicilor, cauta pozele stramosilor tai. Oricum, am incercat sa aflu si eu mai multe despre arborele meu genealogic.Mi-a placut ce am aflat, dar m-am oprit undeva la bunicii bunicilor mei.laughing