| AdRyAnA3 a întrebat:

La cati ani se poate lua carnetul de conducere?

Răspuns Câştigător
| Anileda a răspuns:

De la 18 ani.

7 răspunsuri:
| lovenotsex a răspuns:

Depinde ce categorie:categoria B1 cu permis la 16 ani doar autovehiculul cu trei sau patru roti având masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg, si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cm3 sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h.
Iar permis de la 18 ani inainte:orice tip de masina la orice categorie.

| Beatrice a răspuns:

Hey! 18 anihee hee

:d [care majuscule?straight face ]

| ConstiintaTa a răspuns:

La 18 ani...cand esti major... dar in SUA sau in alte tari poti s aiei la 16 ca acolo atunci esti major

| ĄĿiŒ a răspuns:

De la 18 ani tongue

| Wanderer a răspuns:

In Romania la 18 ani si in america la 16 dar poti sa dai examenul scris mai devreme din cate stiu dar carnetul de conducere il iei la 18 ani cand dai examenul la practica. Fundita?big grin

| Nicole_3441 a răspuns:

18 ani

| sora_9689 a răspuns:

In Romania cred ca carnetul de conducere il iei la 18 ani, asta daca te referi la masina pentru ca de exemplu la motocicleta iti poti lua carnetul la 16 ani, dar doar pe o anumita motocicleta, adica nu pe cele mari si grele, dar nu stiu sigur ca sa iti pot spune si tipul de motocicleta pe care poti sa il conduci la 16 ani.