| jordan210cm a întrebat:

La ce este buna superficialitatea?

Răspuns Câştigător
| blondissima a răspuns:

Tind sa spun... la nimic. Dar, la modul egoist vorbind, cei ce sunt superficiali, si se opresc la nivelul ambalaj facand abstractie de continut, economisesc timp nebatandu-si capul prea mult cu "Ce este " vs "Ce pare a fi ".

P.S. De ce n-ai postat la S/F?

4 răspunsuri:
| blondissima a răspuns:

@Jordan210cm," au ales sa fie superficiali poate inseamna ca nu vor sa se complice!"

Superficialitatea nu-i o stare de moment ci permanenta, nu-i o alegere cand multi nici macar nu constientizeaza ca sunt, de fapt, superficiali.

| jordan210cm explică:

Gresala de incepator!big grin

| jordan210cm explică:

Cred ca ideal ar fi sa poti sa te adaptezi daca esti superficial la inceput si pe parcurs descoperi ai de a face cu ceva mai profund, nu cred ca sunt multi in stare de asa ceva din moment ce au ales sa fie superficiali poate inseamna ca nu vor sa se complice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate blondissima, merita postata la S/F. Dar si Conversatii e potrivita.

Superficialitatea e buna pentru starea ta de spirit dar doar de moment. Nu mai esti asa ingrijorat, nu cercetezi problema in amanunt si te opresti la un anumit nivel. Dar, cand vei descoperi ca totul e mai complex decat credeai...ce faci?