| ValentinaMy a întrebat:

La ce incercari hazlii ii poti pune pe mire si mireasa?

1 răspuns:
| nufiiraulasamasainvatsieu a răspuns:

Cred ca asta depinde ff mult de personalitatea mirilor. Noi, la ultima nunta la care am participat, am pedepsit nasul, nasa si mireasa pentru a recupera mirele. In timp ce nasa recita "Catelus cu parul cret" (ideea era ca trebuia sa inhaleze heliu dintr-un balon inainte de recitare, dar nasa nu a dorit), nasul trebuia sa bea vin dintr-un polonic tinut de mireasa. Nasul trebuia sa stea in pozitia "drepti!", fara sa indoaie genunchi, iar mireasa fiind cu mult mai mica de inaltime trebuia sa se chinuie sa-i toarne vin in gura. N-a prea baut nasul nu stiu cat vin, fiindca nasa dadea rateuri cu poezia, ceea ce o amuza tare pe mireasa (si mai turna si pe langa gura nasului). La o prietena de-a mea, am vazut pe inregistrare ca d-rele de onoare au pregatit 5 fustite din tull si l-au provocat pe mire, nas si cavalerii de onoare sa imbrace fustele(peste pantaloni, bineinteles)si sa imite figurile de dans din Macarena care erau proiectate pe un perete al restaurantului. Pe youtube, am vazut un video cu un mire legat la ochii, care trebuia sa-si recunoasca sotia dupa...calcai. Au implicat fete si baieti, iar dupa ce se vedea, toata lumea murea de ras. Mai ales cand mirele l-a ales pe fratele mai mic al nasului!