| claudiea79 a întrebat:

La ce ora este Nunta Prinţului William cu Catherine Middleton la tvr1 sau pro tv? la ce ora ae transmite nunta?

Răspuns Câştigător
| lumeamea a răspuns:

Vineri, pe 29 aprilie, pe TVR Info programele speciale încep de la ora 8.00, când la TVR Info va fi difuzată o ediţie a emisiunii Ca la carte, a cărei invitată este Principesa Margareta, urmată, la 9.30, de o ediţie specială Acasă la…, având ca subiect „Casa Prinţului Charles din Viscri". A doua parte a emisiunii difuzează documentarul „Slow Food Transilvania", cu referire la aceeaşi zonă unde Prinţul Charles a ales să îşi construiască o oază de linişte. De la ora 11.00 începe transmisiunea directă propriu-zisă, sub titlul Ediţie specială – Nunta regală, conţinând dezbateri în studio ale moderatorului Cristian Tabără cu invitaţii săi, dar şi duplexuri Bucureşti – Londra, de unde Mihai Constantin şi Ruxandra Gheorghe, trimişii speciali ai TVR în capitala britanică, vor transmite pentru telespectatorii români informaţii la cald despre fiecare moment al ceremoniei. Timp de cinci ore, publicul va fi conectat la miezul evenimentelor prin intermediul echipei TVR, care va fi prezentă atât la catedrala Westminster Abbey, cât şi la Palatul Buckingham. Seara, între orele 19.00-20.00, o nouă Ediţie specială moderată de Cristian Tabără încheie proiectul Nunta regală.

Între orele 12.30-15.30, TVR HD transmite ceremonia în simulcast cu TVR Info.

1 răspuns:
| Leiandra a răspuns:

Maine la 13.00sau13.30.vizionare placuta.