| HanszmR a întrebat:

La ce varsta te poti pensiona in alte tari? Mentionati va rog varsta si tara. Si a doua intrebare. La ce varsta credeti ca ar fi ideal sa iesi la pensie?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de meserie. Astfel în USA militarii se pot pensiona la 40 de ani, dar și aici în funcție de armă. De asemenea așa am auzit că poți ieși la pensie dacă ai în contul de pensie o sumă minimă legală. Ideal ar fi să nu ieși la pensie să nu faci nimic, căci asta îmbolnăvește.

| gemeni6226 a răspuns:

Ideal ar fi la 57 sau cel mult 60. E prea mult peste 60.