| Balonaseplutitoare a întrebat:

La ce varsta un baiat ar putea ajunge model?
Ce trasaturi ar trebui sa aiba atat la fata cat si la corp?
Niste nume de agentii de modeling va rog pentru incepatori.
Cine raspunde cel mai bine are funda.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Depinde de agenție.
Unele acceptă de la 16 ani (cu consimțământul părinților).
De obicei preferă min. 1, 80 înălțime, simetrie și proporționalitate a feței și trupului, fără defecte vizibile.
Să nu-ți faci iluzii că e foarte ușor indiferent cât de bine arăți. Trebuie să muncești foarte mult, să înveți să-ți controlezi orice mișcare, să-ți controlezi gesturile, să-ți controlezi perfect mimica feței în orice situație, și multe altele.
"Arătatul bine" e obligatoriu dar înseamnă maxim 30%. Restul e muncă. laughing

| Steregoi a răspuns:

Planeta Pamant este un platou de modeling. Nu e nevoie sa te chinui sa devii model. Poti cadea in plasa escrocilor amagitori care iti iau banii ca in linkul de mai jos.

https://m.adevarul.ro/......index.html

Nu-ti fa mari sperante.

Dumnezeu a creat pe om frumos.