| lanadelrey15 a întrebat:

La evaluarea nationala de Limba si literatura romana este permis sa asociezi la exercitiul 9 cu ORICE carte? adica ma refer la romane mai mature, de obicei vad ca se asociaza cu carti de la editura Arthur sau ceva de genul... cred ca intelegeti.

2 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

"romane mai mature" ăhem!
Dacă dorești să asociezi cu "Idiotul" și "Război și pace", nu te oprește nimeni. Dar dacă prin "mature" înțelegi altceva...

| lanadelrey15 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Nu nu! nu ma refer la ce te gandeai! Chiar ma intrebam daca e permis sa asociez cu un roman de al lui Dostoevsky sau un autor de acest gen, multumesc pentru raspuns!