| ixionJR a întrebat:

La un party de ziua cuiva sau un majorat, trebuie sa iei cadou daca nu esti un prieten apropiat? sau mai bine in ce condtii se cuvine sa iau cadou si in ce conditii nu...

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Bineinteles! Cadou duci la orice party esti invitat!
Doar in cazul in care gazda insista sa nu duci cadou( dar si atunci tot cumperi o floare, asta daca e fata) sau in cazul in care esti invitatul altui invitat la party! Acompaniezi pe cineva( iar acela se ofera sa cumpere singur cadoul).

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca trebuie sa ii iei daca esti invitat.Si neinvitat nu te poti duce.Ar fi lipsa de politete.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca cineva te invita la ziua lui e e prost gust sa te duci cu mana goala, indiferent de circumstante.

| BiuL a răspuns:

Da. Pentru ca si sarbatoritul se cheltuie cu ceea ce iti ofera, mancare, bautura si atunci trebuie sa duci si tu ceva de bun simt.