| Furnicuta000 a întrebat:

La voi vine popa cu botezul de sarbatori si de fiecare data cand se incepe postul (de ex acum)? Il primiti in casa? Ii dati bani?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

M am mutat intr-un ansamblu din asta rezidential si am fost uimit ca nu a mai aparut de vreo 3 ani popa. Cred ca nu ii da voie de la paza happy

| FreddieM a răspuns (pentru suntserios):

Transmite multă sănătate personalului de la paza de la mine.
Cheers

| Fatamuntilor a răspuns:

L-am primit dintotdeuna si am dat si bani! Dar aici vine in ajun de Craciun si in ajun de Boboteza.

| J0B0MAT a răspuns:

În tinerețile mele, dacă nu erau ai mei acasă, mama mă punea să îi deschid că știa ea că trebuie să vină.O singură dată i-am deschis și m-a luat cu întrebări, de atunci nu i-am mai deschis niciodată. Dacă mă întreba mama, uneori îi mai spuneam că i-am deschis, când chiar nu aveam chef de scandal, dar alteori când nu îmi păsa îi spuneam adevărul și nu vrei să știi ce primeam de ceartă și predicții diabolice ce aveau să se abată asupra mea și casei.
Rău era și când erau ai mei acasă și intra popa în cele mai nepotrivite momente, când abia mă trezisem și arătam ca ultimul aurolac, iar camera era o concină.
Acum dacă nu am ce face și nu vine într-un moment nepotrivit, poate îi voi deschide, depinde în ce pasă mă prinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-aș primi dacă nu ar cere bani. Decât să dau bani la preoți, mai bine dau unui om sărman.

| Lidia09 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce preotul cere bani dacă Dumnezeu iartă păcatele gratis? Adică așa e scris, bunătatea se face în secret și este răsplătită. Dacă nu dai bani la preot înseamnă că nici păcatele nu sunt iertate? Eu nu prea înțeleg chestiile astea.

| Lupică27 a răspuns:

Mafia in fusta? nu, nu le dau lovea! acum cativa ani eram mai nebun, ehe ce vremuri, am scos o foaie la imprimanta pe care am scris daca esti popa si vi sa behai nu ciocani sau ceva de genul.

| Furnicuta000 explică (pentru Lupică27):

Popa de la mine e un om cu foarte mult bun simt. Daca vede poarta deschisa intra singur, da cu fumul ala, spune poezia si o ia la fuga, nu e genul sa astepte bani dar lumea se duce dupa el sa ii dea bani. Totusi ce ma deranjeaza pe mine e ca vine de prea multe ori

| Lupică27 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Tocmai ca lumea e de vina, au impresia ca daca nu ii da bani nu are poezia efect.