| anonim_4396 a întrebat:

Liceu sau facultate? Unde e mai bine?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ambele daca ai prieteni. Dar sincer, as spune facultate din simplul motiv ca nu as mai suporta sa stau 6-7 ore / zi intr-o banca, sa fie prezenta obligatorie si sa scriu copy/paste ce dicteaza cineva.

| Mădă0611 a răspuns:

Faculta. Aici golanii nu prea ajung, daca ajung ca au parinti cu bani, nu prea dau pe la cursuri. Bine, in Romania nu e ca in America, de exemplu, de liceu zic, dar tot se gasesc unii mai cu mot sa-i loveasca sau jigneasca pe altii.

| Indestructible a răspuns (pentru Mădă0611):

Stai liniștită, și la facultate întâlnești destui golani.

| KristalPop a răspuns:

Liceul nu este tot una cu facultatea. Liceul este o şcoală de cultură generală, care este într-un fel "obligatoriu" să-o faci (asta dacă vrei să te angajezi undeva). Iar facultatea este o unitate didactică, la care după, îţi găseşti mult mai uşor un job.

| Indestructible a răspuns:

Întrebarea e stupidă. De parcă ai putea alege între liceu și facultate, însă nu poți. Pentru a ajunge la facultate trebuie să faci un liceu.