| anonim_4396 a întrebat:

Unde este mai greu, la liceu sau facultate?

Răspuns Câştigător
| AshWorld a răspuns:

Si restul studentilor din UPB in proportie de 99, 9999% vor spune contrariul! Insisi (pro)decanii si (pro)rectorii spun ca e greu, dar spune Emil_1140 ca e usor. Ma, acum, pana mea, tu poate esti bursier, ai medie peste 9.70, nu prea inveti mare lucru, ca deja te-ai nascut invatat...ori ai fost olimpic national din liceu, insa in Poli, cel putin la ETTI sau AC ca sa ai o medie mare trebuie sa tragi greu, in niciun caz nu pocnesti din degete si treci toate examenele cu 9 si 10. La unele materii, in functie si de profesori, de abia tragi de un 5 sau 6 si inveti de 10 daca ai fi la alta serie unde preda alt prof! La alte materii te pica si cu nota 8 daca nu le-ai indeplinit nu stiu ce criteriu/punctaj minim dintr-o anumita proba.
Macar, nu generaliza! Sau tu crezi ca oricine vede Poli in general ca o universitate usoara? Stii tu cat de usor i-ar fi lui popaandrea, care a pus intrebarea, sa devina inginera in 4 ani si cu note oarecum decente?

Later Edit: Scriu ca prostul aici. Vad ca ai pus recent o intrebare in care spui ca ai 16 ani si cauti sa lucrezi la Mc. Super. Cine-si dadea cu parerea...sa dezinformeze.

11 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Daca nu esti o lepra puturoasa,aroganta,sustinuta non-stop excesiv de parinti,atat moral,cat si financiar,nu e greu la niciuna,dpdv social. Iarasi, dpdv educational, daca esti pe treaba ta si nu te duci la liceu/faculta, doar ca sa ai o indeletnicire, nu e greu.

| benny a răspuns:

La scoala de corectie

| vali1985 a răspuns:

La facultate este mai greu.

| Chio9 a răspuns:

Frate mai greu e intre..Adica la BAC. laughing Daca-ti place nu e greu daca nu-ti place e ff greu.

| AshWorld a răspuns:

La facultate, evident.

| gabriela32 a răspuns:

Nu depinde de liceu sau facultate, ci de tine. Daca esti puturos, la amandoua va fi greu - daca esti fresh mereu, ti se v-a parea simplu ca "buna-ziua!".

| Emil_1140 a răspuns:

Depinde de facultate, eu sunt la Poli si mi se pare usor si frumos, mai frumos decat la liceu!

| Emil_1140 a răspuns (pentru AshWorld):

Am fost doi ani la rand olimpic locu 1 pe Bucuresti; Acum sunt la Poli; Prietena mea a postat intrebarile!

| Emil_1140 a răspuns (pentru Emil_1140):

Si boy daca tu esti batut in cap, am zis ca e usor si frumos la faculta daca stii cum sa abordezi profesorii si cum sa iti iei 5 nu am zis ca sunt bursierwinking

| AshWorld a răspuns (pentru Emil_1140):

Si restul studentilor din UPB in proportie de 99, 9999% vor spune contrariul! Insisi (pro)decanii si (pro)rectorii spun ca e greu, dar spune Emil_1140 ca e usor. Ma, acum, pana mea, tu poate esti bursier, ai medie peste 9.70, nu prea inveti mare lucru, ca deja te-ai nascut invatat...ori ai fost olimpic national din liceu, insa in Poli, cel putin la ETTI sau AC ca sa ai o medie mare trebuie sa tragi greu, in niciun caz nu pocnesti din degete si treci toate examenele cu 9 si 10. La unele materii, in functie si de profesori, de abia tragi de un 5 sau 6 si inveti de 10 daca ai fi la alta serie unde preda alt prof! La alte materii te pica si cu nota 8 daca nu le-ai indeplinit nu stiu ce criteriu/punctaj minim dintr-o anumita proba.
Macar, nu generaliza! Sau tu crezi ca oricine vede Poli in general ca o universitate usoara? Stii tu cat de usor i-ar fi lui popaandrea, care a pus intrebarea, sa devina inginera in 4 ani si cu note oarecum decente?

Later Edit: Scriu ca prostul aici. Vad ca ai pus recent o intrebare in care spui ca ai 16 ani si cauti sa lucrezi la Mc. Super. Cine-si dadea cu parerea...sa dezinformeze.

| juvaroncaiulian a răspuns:

La facultate normal.

| mirceamarian98 a răspuns:

Facultatea