| lollipops a întrebat:

M-a servit un baiat anume cu niste bomboane care m-au pilit putin. Ce ma fac cu acadeaua? Dar nu asta este intrebarea. Intrebarea e de ce nu e bine sa amesteci alcoolurile? Asta nu pot s-o inteleg nici daca vine academicianul lui peste sa mi-o explice detaliat, cu figuri si scheme...

1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

Dacă amesteci băuturile a doua zi te doare capul iar mahmureala trece foarte greu iar gura îţi miroase de zici că a astupat o pisică ceva.
Dacă te îmbeţi dint-o singură băutura nu e mai bine, dar macar trece mai repede.