| Deyyu_DeYu_1998 a întrebat:

M-am gândit la cele mai tari trei super puteri:
-Oprirea timpului
-Teleportare
-Răspunsul la orice întrebare

Are cineva idei mai bune?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hello.

Puterile tale nu ar fi chiar atat de tari pe cat le crezi...

Oprirea timpului - Daca ramane timpul oprit atunci ce faci? laughing

Teleportare - Sa spunem ca gresesti ceva si te teleportezi in aer si pici si te ranesti... *poate chiar mori*.

Raspunsul la orice intrebare - Cateodata este mai bine sa nu stii raspunsul la anumite intrebari.

Nici nemurirea nu ar fi o putere okay pentru ca la un moment dat o sa vrei sa te sinucizi *pentru ca o sa ti se ia de lume dupa vreo 10 000 de ani* si nu o sa poti face asta.

Cel mai bine ar fi sa poti da timpul inapoi cu vreo 6 ore. Nu cu ani intregi! Doar cu 6 ore.

Gandeste-te doar ce ai putea face daca ai avea o putere de genul:

Nu te-ai mai rani niciodata.
Ai cunoaste numerele la loto inainte de extragere. *sau pariuri sportive lel*

Ai putea sa citesti o carte*sau o parte din ea* si dupa sa dai timpul inapoi si ca sa faci altceva cu acele 6 ore.

Practic este o varianta mult mai buna a nemuririi.

4 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Si...te-ai gandit mult?

| gemeni6226 a răspuns:

Mie mi-ar ajunge sa stiu toate limbile pamintului.Dar sunt foarte bune si ideile tale, dar pe mine m-ar speria sa stiu raspunsul la toate intrebarile, timpul nu as dori sa-l opresc mai bine mi-ar placea tinerete fara batrinete, iar moartea sa fie usoara, te culci si nu te mai trezesti dar fara durere.In schimb teleportarea ar fi foarte buna daca ar exista si nu ar costa nimic.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mie mi s-ar parea tare daca te-ai putea catara si sari pe cladiri ca "Spiderman" sau sa am viteza lui "The Flash"sau sa am puterea de micsorare a lui "Ant Man" sau sa pot deveni invizibil oricand vreau.
Astea ar fi chiar tari.
Mie personal nu mi-ar placea sa stiu raspunsul la orice intrebare este mai bine ca unele lucruri sa nu fie stiute vreodata, parerea mea, teleportarea si oprirea timpului sunt si astea tari.

| ancuta20 a răspuns:

Probabil invizibilitatea, super viteza, inteligenta mare, tracerea prin pereti Etc.