| Anonimus247nmn13 a întrebat:

M-am indragostit d o fata care numa place ii place d un tampit care nici nu o baga in seama dar ii place d el dar a zis ca cu mine se intelege cel mai bine dintre toti baieti(vb sincer cu ea si ea la fel cu mine vb cam pana la 2 noaptea si ma itelegeam super cu ea) dupa care i-am zis ca nu mai are rost sa mai vb cu mine dc ii place de ala si dupa ia mia mai zis ceva si m-am enervat si i-am zis hai pa nu stiu dc am procedat bine aveti ceva sfaturi? Va rog mult ajutati-ma! Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| Against a răspuns:

Nu trebuia sa ii vorbesti asa, poate avea nevoie de un prieten. Ar fi trebuit sa intelegi si sa accepti ceea ce simte si mai ales ar fi trebuit sa apreciezi ca a fost sincerca cu tine.

6 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

In primul si in primul rand,nu trebuia sa procedezi asa,ce,daca nu te place asa cum vrei tu inseamna ca nu mai puteti fi prieteni?
Cere-ti scuze, in fine, n-o sa ii ia mult sa te ierte.

Si am observat o chestie, tot mai multe ete se indragosteasc de baieti cu care nu au nicio treaba, adica abia daca au schimbat 2 vorbe, dar in fine, daca tii la ea, incearca sa o protejezi de o eventuala suferinta pe care i=ar putea-o provoca-o baiatul pe care il place si poate asa isi va da seama ca tu esti "alesul".

P.S.: Nu te mai gandi doar la ea si mai invata putina romana.

| raisa1993maria a răspuns:

Mai intai invata limba romana si apoi iti dau si sfaturi

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Nu riști nu câștigi asta este vorba mea, ii spui ca iți place de ea și dacă nu te place asta e, mai bine e sa fii suparat daca nu vrea sa fie cu tine, decat sa ai regretul ca nu i-ai spus ca o placi. Si cine știe poate va deveni o adevărata poveste de dragoste cum am spus " NU RIȘTI NU CÂȘTIGI ''. Mult succes.

| Indestructible a răspuns:

O carte de gramatică te-ar ajuta foarte mult. Trust me, dude!

| Anonimus247nmn13 explică:

Pai parca mi-e rusine si greu sami cer scuze dar dc as da o parere bna la scoala oare nu mar cauta ia dupa? Aveti niste sfaturi cum as putea da parerea bna(la scoala)?

| Laurentiu_4547 a răspuns (pentru Anonimus247nmn13):

Eu zic chiar daca iti ie rusine trebuie sa iti ceri scuze, ii spui ca ai fost nervos, altceva nu ai ce face.