| ViPerXDs a întrebat:

M-am saturat de viata asta! M-am saturat sa fiu eu cel care sta intr-un colt retras si plange, m-am saturat sa imi vad parinti certandu-se, m-am saturat de acei "prieteni" care isi fac treaba cu tine si dupa acea pleaca, intr-un cuvant prieteni falsi.De curand mi-am facut un prieten,de asemena singurul, si astazi pur si simplu s-a suparat pe mine fara sa ii fac nimic.M-am saturat ca eu sa fiu cel fara telefon, bicicleta, role etc.M-am saturat de tot si toate, pur si simplu vreau sa mor.M-am saturat de aceasta viata de kk.

Răspuns Câştigător
| RebecaManea a răspuns:

şi eu.

| ViPerXDs explică (pentru RebecaManea):

Ultima saptamana de suferinta...

7 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Scarbo a răspuns:

Salut, daca ai nevoie de cineva cu care sa discuti, daca ai nevoie de un prieten, ma poti contacta la id-ul claudiu_5net@yahoo.com. Nu sunt vreun fel de psiholog, sunt o persoana la fel ca tine, o victima a acestei societati. Stiu senzatia in care simti ca explodezi, iar remediul este sa-ti spui toate ofurile pe umarul cuiva care te intelege, sunt dispus sa impart suferinta pe care o porti, astfel iti va fi mai usor, nu dispera, sunt lucruri mai naspa decat sa fii singur, decat sa fii marginalizat.

| Madesz a răspuns:

Hai la o vorba pe facebook sau yahoo. Te rog. Stiu prin ce treci si iti voi fi alaturi chiar daca nu be cunoastem happy. ( id : mady_madabarbu2002@yahoo.com si facebook : mady mada) contacteaza-ma. Iti va face bine.

| ViPerXDs explică (pentru Madesz):

Pana la tine, m o ajutat cineva...o simpla fata, care a facut mai mult decat multa terapie si un psiholog pe care l am facut nenorocit laughing)) is bine acum, cred...mersii oricum

| miapisicescu a răspuns:

Hei, nu fi asa, sunt absolut sigura ca esti o persoana minunata si ai o multime de lucruri de spus, intreaba l pe prietenul tau ce s a intamplat, nu trebuie sa fi orgolios, insciete la cursuri extra scolare unde iti poti face prieteni noi, cu siguranta vei gasi pe cineva cu acelesi pasiuni ca tine. Nu ti pierde niciodata speranta, pentru ca numai cei foarte slabi fac asta. Trebuie sa crezi in tine si sa iti spui mereu ca problema nu e la tine ci la ei, pentru ca nu vor sa descopere persoana minunata care zace in tine! Ai incredere in tine!

| ViPerXDs explică (pentru miapisicescu):

Daca nu as fi incercat mi si mi de metode de a imi face prieteni, si ce s-a intamplat cu toate?, numai esecuri...