| Dan a întrebat:

M-am saturat de Romania! Nu mai vreau sa aud de Romania! De ce?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Imi iubesc tara atunci cand nu ma uit la televizor si cand nu merg pe strada. [ Octavian Paler ]
Televizor sau internet acum, tot aia semnifica. Cred ca ma culc putin ca sa nu fiu de acord cu tine.

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Romania nu are nimic.Romanii sunt de vinahappy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am auzit des aceste cuvinte dar eu nu sunt de aceiasi parere, cum poti sa nu iti iubesti tara in care te-ai nascut si ai crescut? Indiferent cum este, este tara noastra si trebuie sa avem grija de ea.

nony
| nony a răspuns:

De ce crezi ca am plecat?!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

De... loc.
Te rugam sa verifici enuntul pe care l-ai scris si sa elimini majusculele

| remus a răspuns:

Sincer, esti liber, PLEACA... nu te retine nimeni, ROMANIA nu este motivul ca tu te-ai saturat, felul tau de a fi si ca tine sunt din pacate cam multi in ROMANIA, faceti umbra pamantului fara nici un folos...liberrrrr hhhhhhhaaaaaaaaaiiiiiiii pa.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Pe noi ne intrebi? laughing

| matura a răspuns:

Nu vrei sa auzi de Romania pentru ca nu esti patriot. E ca si cum ti-ai parasi parintii pentru ca nu sunt destul de destepti.

| marioas a răspuns:

CRED CA ACUM TE-AI TREZIT AMICE, ORI AI VAZUT DINCOLO DE GRANITA CE SE AFLA. TEPES are dreptate ea ne iubeste darnu ne poate opri sa vedem si la vecini cum se traieste! Parerea mea este ca suntem prea corupti ca sa ajunjem la standardele EUROPENE. Si ei au gunoaile lor dar stie sa le ascunda, noi le gasim peste tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...pleaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ti-ai pus sperante prea mari in legatura cu R? poate ca tu ceri prea mult de la o tara ca R? poate ca in ultima vreme ti-ai petrecut prea mult timp analizand si vorbind despre si gandindu-te si hranindu-te cu R? poate ca n-ai fost unde trebuie-cand trebuie-cu cine trebuie cand a fost vorba de R? poate ca esti prea visator(a se citi naiv) cand ai asteptari de la R?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ea, te iubeste pe tine? daca da, fii linistit, Romania te iubeste dezinteresat. daca nu nu-i nimic.cum sameni asa vei culege.