| roxupt a întrebat:

M-am vaccinat si port 2 masti, dar ce sa fac daca sunt atatia care nu sunt vaccinati si nici nu prea poarta nici macar o singura masca sau daca o poarta nici nu o poarta bine? straight face
De ce nu inteleg unii ca asta e viitorul si se opun? Ce putem face cu ei?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cum poti respira cu 2? Adica nu te incomodeaza? e suficient una, asa recomanda medicii. Nu poti obliga pe nimeni sa se vaccineze sub nicio forma, sa il dai afara de la munca, sa il ameninti prin alte metode, nu e constitutional, o zic desi sunt pro vaccin si m-am vaccinat, oamenii nu sunt informati, sunt indoctrinati religios sau imbacsiti de prostii care se cred destepti pe F,,e,,i,,s,, b,, u,, c,, i sau alte retele de genul si realitatea lor e distorsionata, de aia refuza vaccinul, sunt prea paranoici crezand ca li se baga satane prin piele, antene 5G, cipuri sau mai nou ca li se dezvolta boli dupa ce se vaccineaza.

| relian a răspuns:

Viitorul nu arata deloc bine daca e asta ce spui tu laughing omul nu-i facut sa poarte masca,daca ar fi fost asa,s-ar fi nascut mascat nu crezi?

Oamenii trebuie sa stea uni linga altii,fara masti,fara manusi numa asa or sa supravietuiasca.
Purtatul mastilor,spalatu pe mani,evitarea contactului si alte rahaturi mai rau face,ajungi sa stai ca intr-un borcan si cand scoti capu afara deja te-a lovit pandemia laughing

Ai vazut tu animale sa pasca iarba una la nord si alta la sud? Toata turma paste iarba acoo una linga alta, ba unde a pascut una, vine alta si mai mani ca si ea ce mai e, iar alea nau nimic.

Tu poti sa faci ce doresti, fa dar tine pentru tine, nu incerca sa impui si altora sa faca ce faci tu ok?

| CIaudiu a răspuns (pentru relian):

Faci de doresti atata timp cat esti bine informat si ai o judecata buna a creierului pentru a separa informatiile false de cele reale si corecte, caci daca ajungi din orice informatie reala sa o negi cu nerusinare si sa aduci in fata acuze conspirationiste cum faci in momentul de fata tu si ceilalti analfabeti functional care constituie peste jumatate de procente din populatia tarii, in cazul asta trebuie sa se implice oameni potenti mental pentru a iti schimba gandirea si a te obliga sa te duci pe drumul cel bun. Din cauza gandirii tale suntem unde suntem cu pandemia. Negati in continuare cazurile si decesele analfabetilor. Negati in continuare stiinta religiosi tampiti ce sunteti. Nu statul e de vina pentru ce se intampla, ci e vina populatiei ca permite sa fie manipulata si condusa de niste incompetenti. Populatia in momentul de fata cu aceasta pandemie a dovedit cat se poate de clar (mai clar de atat nu se poate) ca populatia e mult mai analfabeta si incompetenta decat guvernarea.
Deja m-am convins de un lucru fundamental: democratia in ROMANIA nu functioneaza sub nicio forma. O dictatura totalitara aplicata de catre un lider cu scaun la cap ne-ar mai putea salva.

| roxupt explică (pentru CIaudiu):

1.Despre ce acuze conspirationiste vorbesti?
2.Care e acel "drum cel bun"?
3. Unde a negat el cazurile si decesele?
4. Unde a negat stiinta?
5.De unde stii ca e religios?
6.De unde ai scos tu ca majoritatea romanilor sunt analfabeti functional?

Presupun ca nu ai auzit ca lumea nu a inceput acum 12 ani cand te-ai nascut tu din moment ce poti sa spui asemenea tampenii: "O dictatura totalitara aplicata de catre un lider cu scaun la cap ne-ar mai putea salva.".

| CIaudiu a răspuns (pentru roxupt):

1. Din ceea ce a aberat, se vede clar ca este un conspirationist analfabet. Nu cred ca incurajarea de a nu purta masca, sau mai bine spus, de a nu respecta regulile de protectie ar veni din partea unuia inteligent. Baga-te cu el in seama si vorbiti despre asta in detaliu, cu siguranta iti va spune niste teorii conspirative incredibile ce te-ar putea face pe moment sa-i tragi vreo cateva in mecla lui de religios lipsit de inteligenta.
2. Cu siguranta nu ala in care respingi orice idee dovedita si incepi sa vorbesti despre orice domeniu fara a detine cunostinte despre ele. Drumul cel bun este acela in care alegi sa te informezi din surse dovedite si sigure, nu dintr-o turma de romani analfabeti care habar n-au nici tabla inmultirii sau sa scrie corect gramatical.
3. Intreba-l ca sa-ti confirme, poate tu esti de azi pe platforma daca nu-l cunosti.
4. Prin faptul ca e un conspirationist analfabet si un religios fanatic.
5. Nu sunt de ieri pe platforma nici el si nici eu. L-am vazut destul de des la categoria religie iar din raspunsurile lui am ajuns la concluzia asta, ca e un fanatic religios.
6. Studiile o spun, eu n-as fi vrut s-o spun. Peste 50% dintre elevi ies din bancile scolii analfabeti functionali. Sa nu mai spunem de populatia mai batrana care n-a avut parte de atata disponibilitate educativa si tehnologica, deci si un procent mare pe acel segment e format din analfabeti. Per total, ne invartim in jurul unui procentaj de 50% analfabetism functional. Cauta studii certificate si convinge-te.

| roxupt explică (pentru CIaudiu):

1. A zis ca pentru a avea sisteme imunitare puternice e important sa nu traim izolati, fiecare in coconul lui, ceea ce e adevarat. Care aberatie? Apropo, cand ti-ai dat seama ca esti cel mai inteligent om din lume?
2. Arata-mi unde a respins "orice idee dovedita".
3. Raspunde-mi tu, ca tu ai venit aici sa spui a negat cazurile si decesele. Le-a negat aici? Daca nu, atunci de ce vii sa tipi aici la el?
4. A negat stiinta in raspunsul de aici? Daca nu, atunci de ce vii sa tipi aici la el?
5. De unde stii tu ca orice ar credre el despre covid si vaccin are vreo legatura cu religia? Citesti minti?
6. Arata-mi tu acele studii daca esti atat de convins ca ceea ce spui e o "idee dovedita".
7. Tu stii ce e aia o dictatura? E fantezia ta sexuala sa fii sub bocancul unui tatuc atotputernic sau ce e gresit cu tine din moment ce poti sa emani lejer asemenea tampenii?

| MariaEElena0505 a răspuns:

Eu zic ca îți e prea frica. Ok. Și eu sunt vaccinată, cred in covid. Dar n-ai ce face cu acești oameni, decât sa-i accepți. Pana la urma, trăiești cu ei, sunt romani exact ca și tine, asa ca probabil ar trebui sa existe respect și dintr-o parte și dintr-alta.