| Iòna_Ioana_1996 a întrebat:

M-ar putea ajuta cineva cu niste explicatii despre ce baterii s-au acumulator sa folosesc pentru o camera digitala:OLYMPUS
SP-610UZ,14 MEGAPIXEL?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori baterii alcaline de tip AA ori acumulatori reincarcabili AA. Ideea este sa iei acumulatori cu cat mai multi miliamperi si de la o firma cunoscuta.
Pe acesta pagina: http://www.imaging-resource.com/ACCS/BATTS/BATTS.HTM
Vei gasi un top de acumulatori testati. Vezi care dureaza cel mai mult in minute si cauta-i pe piata.
Exemplu: http://www.e-acumulatori.ro/......4-buc.html

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Baterii alcaline de 1, 5 volti, cele normale, 2 baterii, dar ai nevoie de baterii reîncarcabile si de amperaj mare, că, camera consumă curent nu glumă, ceva de 2000ma sa fie bateriile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Găsesti baterii cu tot cu acumulatori la eMAG.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu camera cind cumperi baterii, sa probezi sa vezi daca sunt potrivite.

| mihai69 a răspuns:

Da - 4 baterii tip „AA". Sau acumulatoare de aceleași dimensiuni. Se găsesc la orice supermarket.