| Speed99 a întrebat:

Ma consider o persoana buna, din punct de vedere al comportamentului. Insa mereu am vocea aia din interiorul adanc al capului meu, care-mi spune sa fac ceva rautacios.

Voi cand ati trecut pe langa o pisica pe strada, sunt sigur ca macar o mica, miiica parte a creierului vostru a spus: "Dai un sut". Nu pentru ca o urasti, sau pentru ca nu-ti pasa de durerea ei, dar doar ca sa vezi ce se intampla. Pana la urma vocea asta te face om - avand abilitatea de a o controla, si stiu ca mai ales cei blanzi nu o vor admite, dar:

Aveti si voi vocea asta in cap? Ce lucru rautacios ati vrea sa faceti, doar din curiozitatea de a vedea ce se intampla?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca ti/as spune tie? Unii pe aici mor de la ce ai zis tu legat de pisica, imi imaginez ce ar zice daca as spune tot ce ma taie capul. Si ca tine, nu din rautate, ci simpla curiozitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ps. Poza veganei sexiste e mortala rolling on the floor

40 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să dau un şut fiecărui idiot, ce dă şuturi animalelor, doar ca să vadă ce se întâmplă.

Dar nu cred că e o răutate...doar Karma. :P

http://imgur.com/qbh4xEY

| Speed99 explică (pentru NOname):

Stii, puteam sa pun orice in afara de pisica/animal in propozitia aia, dar sincer, mai mult am facut-o doar ca sa-ti vad reactia, stiam ca vei deveni butt-hurt. :X

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Aici sunt de acord, ma enerveaza la culme videoclipurile in care unii chinuie diferite animale, nici nu pot sa privesc pana la final,, e prea inuman.

| NOname a răspuns (pentru Speed99):

Da, că doar sunt atât de importantă pentru tine.

A, stai, sunt? big grin

| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Bine că să mănânci cele deja chinuite şi ucise e perfect în regulă şi uman.

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Bine, reformulez : e inuman sa le chinui indiferent de scopul propus.

| Speed99 explică (pentru NOname):

Am pus si eu acolo o mica referinta pentru ca stiam ca ori tu ori alti vegani edgy se vor gasi sa vorbeasca-in prostie, ratand total punctul de vedere prezentat in intrebare. Daca asta zici tu ca te face importanta, bravo tie.

| NOname a răspuns (pentru Drimmero):

Bingo!

...şi să le foloseşti (ca pe sclavi), să le vinzi (ca pe sclavi), să le omori (parcă viaţa lor nu ar fi importantă), etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Esti atat de previzibila laughing.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine vorbeşte. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Hai Puki, nu fi rea ca imi nenorocesti si inima si sufletul sad.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Aoleu, ai aşa ceva?

| Drimmero a răspuns (pentru NOname):

Va cam tachinati voi doi asa, nu se leaga nimic?)))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Una din ele oricum nu exista, cat despre cealalta, nu sunt asa de sigur dar imi pplace sa cred ca da.

| T0T a răspuns:

Legat de pisică, nu cred că mi s-a întâmplat. Nu toți suntem la fel. Am și eu gândurile mele ce pot fi considerate negative însă nu pot să mă gândesc să fac rău unei ființe nevinovate.

| Speed99 explică (pentru T0T):

Repet: nu este chestia ca faci rau unei fiinte, ci doar curiozitatea aia de a vedea ce se intampla.

Bine, scoatem pisica din ecuatie. Gandeste-te ca in loc de pisica este un geam, si se intampla sa ai o piatra in mana - nu ai vocea aia in cap care spune "arunca piatra-n geam"?

| T0T a răspuns (pentru Speed99):

Nu cred laughing Am făcut multe chestii la "tinerețile" mele, însă ca să mă distrez, nu din curiozitate căci știu deja ce se întâmplă dacă lovești o pisică sau spargi un geam.

| PersonajFictiv a răspuns:

M-am gandit ca i-as **** una de ar zbura si la caini, nu doar la animale,dar nu am facut niciodata asta, iar cand ma gandeam, ma gandeam cu amuzament "cum ar fi sa zboare?", nu ca i-as da sau ca as vrea sa-i dau.

Nu fac rau altora doar ca sa "vaad ce se intampla", dar am ceva idei pentru unii care chiar merita asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam vocea asta in cap care-mi spunea sa fac lucruri cretine, nu periculoase, dar i-am pus scoci si n-o mai aud.

| Yasmin875 a răspuns:

Vocea mea din cap îmi spune că trebuie să îți bag un cuțit în inimă.Dar dacă aș face asta as face-o din curiozitate, nu din răutate.

| Speed99 explică (pentru Yasmin875):

Eu nu te opresc - fa-o, in felul asta voi scapa de tine, in sfarsit.

| Yasmin875 a răspuns (pentru Speed99):

De ce mă urăști atât de mult? crying

| Speed99 explică (pentru Yasmin875):

Am mai multe motive, insa modul in care ai vorbit cu Goldie a fost picatura care a umplut paharul.

| Teffan a răspuns:

Nu am nicio voce.

Cand vad o pisica vreau sa o mangai, nu sa o lovesc.

| Teffan a răspuns:

Apropo,ca am uitat:

Porcarie de intrebare.

Felicitari.

Troll sau nu.

| Speed99 explică (pentru Teffan):

Din nou: punctul de vedere al intrebarii si mintile unora dintre voi, sunt total paralele.

| immaBeast a răspuns:

" Aha...deeeciii...cand ti-am propus sa-mi iei gatu' cu ceva mai mare, tot vocea aia din capul tau ti-a sugerat sa aduci drujba? "
Glumesc, iti dai seama. laughing)
Nu stiu, cred ca am avut si eu o voce din asta care ma indruma sa fac anumite lucruri doar ca sa vad ce se intampla, de fapt...nu am avut, inca o am. laughing
As spune eu mai multe dar mi-e rusine. rolling on the floor

| Habbsha a răspuns:

Să-ți scot masca.

| Speed99 explică (pentru Habbsha):

N-ai tu onoarea asta.hee hee

| Habbsha a răspuns (pentru Speed99):

Dar am dorință și ambiție, iar cu astea două pot face multe + ceva informații despre individul de tine laughing

| Speed99 explică (pentru Habbsha):

Am inteles eu corect? Ai "ceva informatii" despre mine? You're such a stalker, dar m-ai facut curios... thinking

| Habbsha a răspuns (pentru Speed99):

Nope, pe alea nu le am... de alea am nevoie. Dă-mi mesaj și zi cine ești, de unde și cu ce te ocupi. Fă-mi munca mai ușoară big grin

| Speed99 explică (pentru Habbsha):

Băi, si eu care credeam ca in sfarsit sunt atat de cool incat sa am un stalker. sad

| Speed99 explică (pentru Habbsha):

You really had to go there, didn't you?

Daca ai stii ce mesaje i-a trimis lui GoldenZenith in legatura cu mine... lasa mai bine. laughing

Inca regret orice fel de interactiune pe care am purtat-o cu ea.

| Habbsha a răspuns (pentru Speed99):

Are 4-5 apartamente și tu poți fi viitorul lor proprietar. Treaba ta dacă nu știi să profiți, treaba ta laughing

| Speed99 explică (pentru Habbsha):

Problema e ca numai gunoaie spune. Imi plac fetele cu care pot sa port conversatii, ea imi aminteste de Ray la cat de inconsistenta e. Pe langa asta, e nebuna de legat - nici nu se pune problema de asta.

| Habbsha a răspuns (pentru Speed99):

Alegerea ta, dar să știi că tot aștept mesajul.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Nu mai aminti/pomeni de așa ceva, că o iau razna laughing. Iar se înțeleg chestii anapoda.