| Ilovebubblegum a întrebat:

Ma deranjeaza. Celelalte fete merg in oras toata ziua, sunt plecate in tabere, etc., sunt mereu pline de energie si cu zambetul pe buze si isi pun poze pe facebook. zilnic. Sunt dragute si increzatoare si toata lumea le plac ..insa cu fete putin mai retrase sau naa..care nu prea au chef sa vorbeasca ..ca si mine.nici nu le baga in seama. straight face Cum poti deveni prieten cu astfel de fete? Ma consider extraterestra pe langa ele. IIn sensul ca : De ce mie imi place sa fac alte lucruri. orice altceva decat sa fiu mereu in centrul atentiei? Desigur, mai exista si altfel de fete dar nu simt ca ma potrivesc cu ele ..doar invata si vorbesc despre nimicuri straight face Iar prietenele pe care le-am avut acum sunt la liceu sau plecate in alte tari. Cum pot gasi o prietena care sa aiba ceva in comun cu mine? Care sa nu ma lase balta si sa ma inteleaga? Oare la liceu voi pitea gasi?

P.S. Da, am scris cam mult, sar orice raspuns mi-ar fi de ajutor. fara vorbe urate pls.

4 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Pe facebook toti par ceea ce nu sunt.

| Mădă0611 a răspuns:

Ti se pare, pentru ca le privesti din afara si toti incearca sa para fericiti, mai ales pe facebook, chiar daca nu sunt deloc, asa ca nu te lua dupa astea. Stai linistita ca o sa gasesti persoane ca tine happy

| 21ndstillachild a răspuns:

Stai linistita, majoritatea prieteniilor se leaga in liceu

| RaReSh17 a răspuns:

Cam greu gasesti prieteni care sa te inteleaga si sa iti fie de ajutor, acele fete de care spui tu au multe figuri si le plac doar sa se dea mari prin oras, chiar daca te-ai integra intr-un astfel de grup iti spun eu ca nu o sa te simti prea bine, incearca sa gasesti pe cineva care iti place si fa-ti niste prieteni care crezi ca te pot ajuta.