| xCangur a întrebat:

Ma gandeam astazi cum Cristofor Columb a descoperit America si cum oamenii au mai descoperit alte continente si insule.
Ma intrebam daca mai sunt insulele care inca nu au fost descoperite, eu cred ca mai sunt voi ce parere aveti?

As fi vrut sa traiesc pe vremea aceea si sa fac si eu descoperiri de genul dar nu pentru faima ci pentru aceasta curiozitate de a descoperii chestii noi. Parca toata tehnologia asta a stricat totul, in loc sa cautam noi raspunsul la ceva cautam pe internet si gata, parerea mea happy

Răspuns Câştigător
| De3ox a răspuns:

Universul și chiar pământul nostru este extrem de imprevizibil, insule noi pot apărea în orice secunda, iată un exemplu: https://m.antena3.ro/......35456.html
Dacă vrei sa faci descoperiri interesante, dacă vrei sa îți pui mintea la încercare cu lucruri aproape imposibil de perceput și înțeles de oameni, încearcă sa te afunzi în misterele universului și cauta sa faci descoperiri uimitoare, universul are miracole nedescoperite de oameni, citește, documentează-te, cercetează și descoperă. Lumea are nevoie de oameni doritori de descoperiri.
Mult succes!

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Chiar dacă s-au descoperit multe lucruri, și mai multe sunt încă nedescoperite. Cât despre insule, cred că toate au fost descoperite. Dar cerul, pământul și apele care-l înconjoară nu-și vor sfârși fascinanta energie care le însuflețesc.