| CranK71 a întrebat:

Intrebare pentru crestini: cum au ajuns copii lui Adam si Eva in america, si cum de nu se stia de acel continent daca au ajuns acolo, pentru ca abia in anul 1492 a descoperit Cristofor Columb America

Răspuns Câştigător
| spaghetty a răspuns:

Nu ai ce sa discuti cu ei. Nu o sa iti dea un respuns concret. "Incurcate sunt caile domnului"

16 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Oamenii s-au raspandit pe intregul pamant. Apoi, nu stiau englezi despre America, dar acolo existau oameni, la fel cum azi se mai descopera cate un trib, de care nu stia nimen.

| Alcyon a răspuns:

In acelasi mod in care oamenii din Africa au ajuns pe toate continentele (conform anumitor teorii).

| martzian a răspuns:

Nu este nevoie sa fii creationist ca sa raspunzi la intrebarea asta. Sunt geologi evolutionisti care explica fenomenul. Asa a aparut teoria conform careia distributia continentelor era diferita in trecut, existand chiar poduri terestre intre anumite continente. Biblia confirma informatia.

| Jardelin a răspuns:

Adevarul e i-ai incuiat pe crestini! Esti tare!

Intr-adevar cum au ajuns copii lui Adam si Eva in America daca America a fost descoperita abia in 1492?

Tu crezi ca America era virgina cind a ajuns Columb? In 1492 Columb a fost intimpinat de "un copil" a lui Adam si Eva bastinas, ajuns acolo cu vreo cateva mii de ani inaintea lui Columb.

| Buresbista123 a răspuns:

In 1492 a fost descoperit de un om din Europa,nu prima oara,a ramas asa pentru ca asa a fost sa fie, spaniolii aveau bani, influenta si asa a ramas dar Americiile au fost descoperite de mii de ani de oamenii care au migrat acolo, bastinasii care se trag din Africa, de chinezi acum vreo 3000 de ani si sunt multe alte exemple

| CranK71 explică (pentru Buresbista123):

Bun si cum au migrat primii oameni acolo? a zis dumnezeu ''sa fie barca'' si s-au dus ei pur si simplu sa se plimbe prin ocean?

| Buresbista123 a răspuns (pentru CranK71):

Cati ani ai? ai pus o intrebare de copil de maxim 6 luni

| CranK71 explică (pentru Buresbista123):

Si nu poti raspunde unei asemenea intrebari? E grav, sincer mi-e mila de voi credulii, pentru ca nu pot spune credinciosi...

| Buresbista123 a răspuns (pentru CranK71):

Mila tine o pentru tine vei avea nevoie de ea...

| CranK71 explică (pentru Buresbista123):

Poti da lectii de evitare a unor subiecte...

| Buresbista123 a răspuns (pentru CranK71):

Tie iti pot da lectii pe multe subiecte

| CranK71 explică (pentru Buresbista123):

Nu mie. pentru ca esti manipulat chiar acum, nu ar trebui sa arunci cuvinte asa mari, poti da poate doar credulilor, deocamdata raspunde doar acelei intrebari: Cum au ajuns fii lui Adam si Eva la acea vreme in america?

| Buresbista123 a răspuns (pentru CranK71):

Ai auzit de teleportare?-))) culca te, ai nevoie de o pauza

| CranK71 explică (pentru Buresbista123):

Teleportare? WTF? frate nu traiesti intr-un film sau in vreun joc, in biblie nu se aude de nici o teleportare, citeste biblia inainte sa mai scoti o vorba, ca te faci de ras rau...

| Lucică1998 a răspuns:

Ținând cont de doua lucruri, primul ca in geneza când Dumnezeu a creat pământul scrie ca a zis "sa se arate USCATUL" si al doilea ca dacă ar fi sa îți imaginezi toate continentele unite între ele ai observa ca ele s-ar îmbina perfect, as zice ca oamenii s-au răspândit pe pământ, iar apoi acesta s-a despărțit formând mai multe continente, si luând si populația lor odată cu ele. Asta e părerea mea, nu spun ca este chiar așa dar ar putea fi o explicație mult mai plauzibila ca altele.

| Vladutz1986 a răspuns:

Intrebarea ta nu prea are sens : Personajele fictive nu au cum sa se inmulteasca in viata reala!