| 1478963 a întrebat:

Ma simt putin aiurea ca va intreb.Eu am o problema de mic copil am fost singur nu am avut prieteni cu care vorbi. Acum am 15 ani am prieteni cum s-ar zice falsi stau cu mine doar sa afle secrete si sa-si bata joc de mine si nu ma descurc nici cu fetele nu cred ca sant singurul care are aceasta problema dar faza este ca cateodata colegi sau alti dau in mine sau ma batjocoresc ori ce as zice sau ori unde ce credeti ar trebui sa fac sa am prieteni adevarati sa scap si de problemele cu fetele.

2 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Nu ai încredere în tine, asta-i problema.

| ILoveTacos a răspuns:

Fa-ti un singur prieten adevarat.Atat.Nici nu ai nevoie de mai multi.
Incearca sa vorbesti cu o fata si schimba-i parerea despre tine.Imprieteniti-va.Ea o sa le spuna si celorlalte si parerea lor o sa se schimbe.Nu-ti fa griji, si ai mai multa incredere in tine! Chiar daca ti se pare ca toti rad de tine, e mai usor decat crezi sa vorbesti cu ceilalti.Asigura-te doar ca atunci cand vorbesti cu persoanele in cauza ca ceilalti sa u fie langa ele.S-ar putea sa-si bata joc si sa rada, ceea ce nu e foarte placut pentru niciunul din voi.

Succes, sper ca te-am ajutat!