| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ma simt strain fata de mine insumi si vreau sa ies din starea asta.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Dontsaygoodbye a răspuns:

Să te cunoști.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu mai sta pe TPU

| justanotheruser99 a răspuns:

Teste de autocunoaștere.

| OmuCareInteraba a răspuns:

Nu sunt expert în chestia asta, dar am niște idei care m-ar ajuta pe mine însumi.

1. Gândește-te ce vrei sa faci în viață, dacă nu știi, încearcă mai multe lucruri. La un moment dat vei găsi ceva care chiar îți place. Pentru puțin mai mult ajutor ai putea să te duci la talk-uri. Dacă vrei online, îți recomand canalul TEDx Talks (și ramurile acestuia), te pot ajuta foarte mult în privință cu aceste probleme.

2. E posibil să nu crezi asta dar rutina de dimineață poate fi schimbata. Dacă faci asta te-ai putea simți mult mai bine în general restul zilei. Poți schimba lucruri mici, de exemplu dacă folosești autobuzul să te duci la școală/muncă, du-te pe jos de data asta, sau dacă ești prea departe oprește-te cu o stație înainte și mergi pe jos de acolo (înțelegi ce vreau să zic).

Sper că am ajutat.