| Joker3134 a întrebat:

Ma tot contrazic cu tata, el a pus bani jumate jumate cu un prieten ca sa ia un tractor acum mult timp si omul acela a luat tractorul numai pentru el si nu i-a mai dat nici banii. Tata spune ca nu are ce sa ii faca ca daca il da in judecata pierde mai multi bani, dar eu i-am zis ca s-a lasat prea slab, cum sa lasi sa pierzi atatia bani aiurea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se pot scoate duplicate dupa acte.
Cat priveste datul in judecata, este decizia tatalui tau!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa te contrazici cu tatal tau, fiindca omul are perfecta dreptate!
Daca merge la judecata va pierde si judecata si alti banii prin tribunale, fiindca neavand nici un document legal ca i-a dat aluia banii si nefigurand nicaieri cu acel imprumut, neavand nici macar martori, nu are cum sa-si justifice cererea unor drepturi banesti, care nu figureaza pe nici o hartie.
Din pacate, din asa lectie de viata ai de invatat, iar pe viitor nu mai repeti asemenea greseli.
Tatal tau a fost naiv, dand bani unuia fara acte si fara martori.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Bineinteles ca putea sa faca DACA AR FII AVUT acte legale, dovedind ca era co-propietar.
Din pacate, fara nici un act si fara matori, nu are cum sa ceara vreun ban sau sa pretinda ca i se cuvine jumatate din tractor. Chiar daca se ajunge la Judecatorie, tatal tau va pierde.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Joker3134):

Se pot scoate duplicate dupa acte.
Cat priveste datul in judecata, este decizia tatalui tau!