| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce feminismul asta e dus la extrem in zilele noastre?! De undeva a pornit, un scop are, ca nimic nu e intamplator, cineva de sus a aranjat asta si nu doar la noi.
Adica de ce exista tendinta barbatilor de a se piz....ca?! Ca nu vad sensul.

53 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

laughing E trist ca majoritatea nu inteleg conceptul de masculinitate toxica. E ok pentru un barbat sa aiba sentimente, sa planga daca e trist, sa nu fie tot timpul prezenta aia tacuta (si proasta) despre care cred unii ca atrage femeile.

| Mosotti explică (pentru Wr3nch):

Normal ca e normal sa planga daca e trist, nu e de asta e vorba. Tot aud ca barbatii se p. difica. Eu unu personal nu am nimic, dar sunt curios la ce se refera lumea.

| Drimmero a răspuns:

E foarte amuzant feminismul ala fanatic, acele supranumite feminazi, pe mine ma amuza incredibil de mult, nu ai cum sa le iei in serios.

Cat despre tendinta barbatilor de a se pisdifica nu e vreo legatura cu feminismul, pur si simplu le place lor sa le fure femeilor feminitatea, iar societatea din pacate chiar promoveaza asta, machiaje pentru barbati, gene false pentru barbati, tocuri si multe d-astea, ca barbat imi simt masculinitatea jignita de specimenele astea, din pacate sunt considerati tot barbati, e mare pacat ca nu au o liga doar a lor...

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Pai intrebarea era de ce societatea incurajeaza astea! Ce se ascunde in spate. Cum draci sa imi stea bine cu ruj, machiaj, ai ma, le sta ca dracii. Ce feminitate fura ca nu arata deloc ca o femeie indiferent cate rujuri baga pe ei.

Hai aia asa mai feminini la figura sa zici, dar aia masculinizati cu par pe ei, nici gand, si daca rade parul se vede ca nu-s femei, ce dracu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știi deja cine are acest interes. De sus, de acolo se trag sforile.winking Cei care promovează cu asiduitate feminismul sunt marionetele lor. Ale masonilor. Cel mai bun exemplu e Beyonce: a promovat de-a lungul timpului acest trend și încă îl promovează. Se știe că Beyonce este una "de-a lor". Scopul lor este să determine femeile să se creadă superioare bărbaților, să nu se mai mărite sau să facă copii, să se revolte împotriva bărbaților; acest scop având de fapt distrugerea familiei tradiționale, deci tot o luptă împotriva principilor și poruncilor biblice. Chiar dacă ești ateu sigur știi că Domnul a dat ordin oamenilor pe care i-a creat "Creșteți și înmulțiți-vă! Umpleți apele mărilor, umpleți pământul!". Asta au făcut dintotdeauna masonii și vor continua să o facă.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Mda, asta stiam la LGBT si intensele discutii despre, ca se urmareste distrugerea familiei clasice, dar la feminism mi se parea neclar sincer. Ca barbatii aia tot pofta de ssex au, tot vor femei, tot faceau familie pana la urma.
Pai chestia cu domnul tot ei au inventat-o ca aveau interese si le folosea asta "cresteti si inmultiti-va", aveau nevoie de prosti sa le munceasca pe nimic si de soldati sa cucereasca alte tari, alea erau scopurile. Religia a aparut ca sa nu contesti imparatul, sa zica ca e trimisu domnului.

Acuma sunt altele interesele, ne-am inmultit prea multi, nu mai merg economiile, nu mai au nevoie de atatia prosti ca nu mai au ce sa le dea sa manance, ca, capitalismu moare fara piete de desfacere cand piata se satureaza, exact ce se intampla.
Vor pastra cati prosti vor avea nevoie si in rest duca-se, s-ar dori 1 miliard pe glob.
Grija lor pentru LGBT e aiurea desi eu sunt pro ei, sunt normali in felul lor, ii accepta lumea si inainte, s-ar zice ca e propaganda desi nu cred, ca nu pot fi bi sau invers daca nu sunt genetic, nu pot fi trans daca nu-s genetic, deci nu prea se distruge familia clasica zic eu, plus ca-s f putini, s-ar face propaganda de acceptare, nu de convertire din clasic in LGBT, dar nu asta e scopul real. Vor haos, sa ne batem intre noi, sa dezbine natiunile si prin asta.

Iar femeile sa nu se mai marite si sa faca copii, e o idee f buna. Destul au fost la cheremul barbatilor sa le fie slugi in casa si sa stea cu picioarele in sus la cherem, iar ei multi din ei sa fie nesimtiti, sa insele, sa nu stie sa se poarte, sa le mai si bata, chiar azi am auzit la TV ca o femeie e batuta in Romania la fiecare 30 de secunde.
Nu am zis ca toti barbatii sunt asa, dar foarte multi.
Si sa mai lasam casatoreala si copiii ca multi au facut o fixatie, sa ne mai traim si viata liberi fara obligatii, facem ssex cu cine ne place, ne distram, prietenie cel mult ca relatie si atata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un sens mai adânc poți găsi aici. Dar pe dta nu o să te prea ajute, căci cam încurci ceakrele. Eu încerc, totuși, să te luminez.
Ce nu ni se spune despre mișcarea Trans.
https://www.youtube.com/watch?v=qLvK3cNvJ9U

| Sofer a răspuns:

Bărbatul trebuie sa fie sexy la fel ca femeia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/ot7EhuzcEWs?t=10

La fel esti si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hello Bloody. laughing

| EntertainYou a răspuns:

De asta a aparut MGTOW, e raspuns direct impotriva feminismului si a barbatilor care il aproba (soy boys, simps, beta cucks, blue pilled si cum li se mai zice).
Se impregneaza tot mai mult in societatea noastra, mai ales pe taramuri romanesti, unde noi stim sa facem copie dupa tot ce e prost din afara, in alte tari.
Femeile normale la cap si crescute/educate intr-un mediu familial sanatos devin raritati.
Aveti grija, doar atat va spun! Nu va pierdeti luciditatea pentru vreo femeie instabila emotional si cu zeci de ifose. Mai bine stati singuri, liberi, va puteti bucura de viata mai bine decat sa complicati viata cu cine nu trebuie. Invatati sa spuneti si NU. Nu tolerati ce nu e firesc pentru voi pentru ca asa va spune societatea (tot mai feminista) ca aveti voi responsabilitati sa reparati alti oameni la nivel emotional, ca exista jumatati si alte aberatii, etc.
Majoritatea barbatilor nici nu cred in acest subiect sensibil. Pentru ca sunt deja crescuti/educati cu „blue pill". Nu exista nicio sansa de a-i face sa vada realitatea. Nu exista orbi mai mari decat aia care vor refuza sa vada ce monstri alimenteaza in societatea asta plina de consumerism si materialism.

| Mosotti explică (pentru Sofer):

Pai barbatul e sexy fara feminisme! Nu are nevoie de alea ca sa fie sexy. Cu cat se feminizeaza, barbatu pierde din atractivitate.

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Pana la urma nici nu conteaza, cei trans au o problema genetica care ii face sa nu se simta bine in corpul lor, si e normal sa se transforme ca sa le dispara disforia de gen. Asta e chestia care e pe bune.
Ca sunt tampiti care se schimba total aiurea, este altceva, adica tot pe motivul feminismului, e o nebunie. Sunt si asa! Am auzit ca multi dupa aia regreta, se sinucid.

Oricum o sa vizionez filmuletul, mersi de link, si o sa-ti spun parerea tot la mesajul asta.

| Mosotti explică (pentru EntertainYou):

Corect spus! Ma fac ca nu am inteles de ce multi barbati sunt prosti asa la femei. Realitatea e f limpede, nu vad de ce majoritatea barbatilor sa nu vada realitatea?
Eu am dat solutia! Mgtow se revolta corect impotriva a ce se revolta, da nu da si solutii de rezolvare.

Smecheria sta in faza ca nivelul de testosteron la barbati e mult mai mare ca la femei, nebunia dupa sex, cersetoria dupa sex e f mare la barbati, de acolo vine dezechilibru. Daca echilibram si egalam pofta sexuala, atunci nu va mai exista nici unu favorizat, ci vor fi egali in pretentii si drepturi adica si femeia si barbatul.
Dar nimeni nu zice asta. O sa fie "vrei bine, nu vrei, next", si asta reciproc va fi.

Un exemplu, ala care are foamea asa si asa (femeia) isi permite sa faca fite, ala pe care-l arde foamea (barbatul) nu-si permite, face orice pentru o felie de paine, cam asa si aici este.

Solutia este ca barbatii sa se mai duca si la ssex platit si sa se mai rezolve si singuri, asa va creste mult selectivitatea si se va regla totul de la sine.
Altfel nu se va rezolva nimic. Vor ramane mgtows izolati putini, si 95 % din barbati tot la fel vor face, si ce am rezolvat?

| Vikaa a răspuns:

Feministele sunt de mai multe tipuri,sunt alea care sunt crezute ''turbate'',dar de fapt femeile alea au traume psihice de cand erau mici spre ex; violuri,batai etc.,mai sunt feministele eco,care sunt extrem de prietenoase etc. nu stau sa le insir,ca is multe tipuri. Feminismul a aparut tot datorita barbatilor, cand femeile nu aveau drept la a vorbi si sufereau cele mai puternice umilinte, nu aveau drept de vot, erau considerate simple oale si sex machine, sa stea cu cracii in sus si sa faca copii. Si in ziua de azi vei intalni mentalitatea astea la marea majoritate a barbatilor, ca provin din familii de genu. Acuma citez ''O femeie moare, in medie, la fiecare 63 de minute in Rusia, din cauza violentei domestice, arata un raport al unei organizatii nonguvernamentale din aceasta tara, citat de AFP. Raportul arata ca, anual, 650 de mii de femei din Rusia se confrunta cu violenta in familie, fiind batute de sotii lor sau alte rude, iar numarul deceselor din aceasta cauza urca in mod constant la aproximativ 14.000 pe an, incepand din anul 1995 incoace''.
Revenind la barbatii care se simt feminini,nu toti barbatii au cromozomii XY,cum nici femeile nu au XX,sunt barbati cu cromozomi XXY,XXXY etc. Sunt unii barbati ce cresc de mici printre femei si le preiau gesturile,conteaza mult si de mediul in care cresti. Desigur ca mai sunt si niste interese ale celor puternici,ce controleaza planeta,vor multa prostime si prin ajutorul internetului i-a prostit pe marea majoritate a tinerilor inca de la varste fragede. Poti sa cauti pe net despre Pizzagate,e grupare a masonilor ce atrage tinerii in plasa lor, unde ii omoara si is vai si amar de capu lor, marii conducatori cum ar fi Sotii Obama, Merkel, Macron etc. nici nu se stie ce si cum va fi cu vaccinurile, nu se stie din ce is facute si cum is facute... daca nu se iau masuri vom ajunge rau.

| Mosotti explică (pentru Vikaa):

Ai dreptate. La traume nu ne referim, ca alea-s cazuri speciale.

Eu urmatoarea chestie condamn la multi barbati, adica ce ai zis:
"erau considerate simple oale si sex machine, sa stea cu cracii in sus si sa faca copii". Ca le bate, si altele.
Am zis-o si pe aici.
Am zis ca multi, nu toti barbatii fac asa, nu putem chiar generaliza.

Dar eu sunt corect si nu pun parte nimanui, nici la femei nici la barbati, sunt si destule femei care isi bat joc de barbati, ii inseala, ii fura, profita de ei. Si aici tot asa multe fac asa, asa cum si multi barbati fac ce am zis mai sus.

Mmm, depinde, si eu am fost crescut doar de mama si bunica dar nu am luat gesturi feminine, dar am fost asa putin mai feminin la fizic din adolescenta pana tarziu, stil de ingrasare feminin adica nu fac burta, pun pe picioare si fund.
Cu masoneria se stie ce este.

| Vikaa a răspuns (pentru Mosotti):

Gandeste-te ca cei ce fac asta sunt satanisti,iar ceea ce fac ei este cum le dicteaza raul, au pierdut demult calea cea buna, poti sa urmaresti cazurile Pizzagate, unde zeci si sute de copii mor chinuiti in ritualurile sataniste.Vor sa nu se mai faca copii deloc si sa se reduca populatia, vor sa domine ei planeta si sa faca ce vor din ea.

| Vikaa a răspuns (pentru Mosotti):

Aa,nu generalizez, dar Welcome to Moldova, sa vezi aici ca marea majoritate a barbatilor isi bat nevestele. Avem destule cazuri pe la spitale cu femei batute si desfigurate, nici cu Romania nu mi-ar fi rusine ca situatia e asemanatoare, suntem cam aproape de rusi cu mentalitatea.La unguri la fel, de obicei la slavi si balcani sunt intalnite des cazurile de violenta domestica. Nici femeile nu sunt mai presus de barbati, de aceea suntem egali, indiferent de gen. Spre ex tu poti sa fi barbat da sa gandesti ca o femeie si sa te simti ca una, atunci ceea ce ai intre picioare nu are cum sa iti determine genu si cum te identifici tu.

| Mosotti explică (pentru Vikaa):

Nu stiu daca-s satanisti, sunt rai doar.
Faza cu nefacutul copii, sincer e o idee buna ca prea ne-am inmultit si asta poate duce la nasoleli mai mari, si multi au dezvoltat o obsesie pentru copii, care de multe ori destrama si familii, chiar un psiholog a zis ca 50 % egal divort cand vine copilul, foarte multi se plang ca dupa aia li se cam duce relatia, nu toti insa.

Insa ce am zis nu are nici o legatura cu raul facut copiilor acolo unde zici tu cazurile Pizzagate sau ce o fi. Aia nu e permis.
Iar barbatii care isi bate nevestele, prietenele sa le fie rusine.
Pai eu de ex ma simt barbat dar uneori am gandire de femeie, gen ca-s pasnic, linistit, nu am gand sa asupresc femeia in casa adica sa o vad ca pe o sluga si buna doar de f, ma intereseaza mai mult legatura afectiva si apoi ssexul. Nu umblu asa disperat dupa sex, pot sta de vb cu o femeie fara absolut nici o legatura cu ssexul, lucru care 98 % din barbati nu o fac, daca te uiti pe net cand unu apeleaza pe una, ai sa vezi ca orice discutie trebuie sa duca la ssex chiar daca la inceput te ia ca vrea sa discute ceva serios.

Imi place si mie f mult ssexul, dar nu are nici o treaba cu disperarea dupa el cand am contact cu o femeie. Daca asa intamplator ne placem si ar iesi ceva, e alta, dar nu sa fortez treaba.
Dar ma identific ca barbat si ca preocupari, imbracaminte, ceva gandire.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Gandeste-te ca exista transexuali, travestiti sau shemale, aia sunt din alta liga, barbatul e o specie pe cale de disparitie,, au furat tot de la femei, in curand vor exista la genuri : feminin 1 si feminin 2

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Pai aia-s altceva, aia nu au treaba cu ce zic eu. Aia au genetic ceva, nu se simt bine in corpul lor, trebuie sa se faca cum vor. Ca unii se fac din teribilism e o idiotenie.
Da, dar interesant de ce n-a furat femeia de la barbat, de ce invers!

| Mda01 a răspuns:

E o reacție împotriva defectelor din trecut, dar orice lucru are efecte pozitive și negative.
Acum 100 de ani femeile nu aveau voie să poarte nici măcar pantaloni sau se credea că acestea nu au parte de satisfacție în timpul actului sexual,deci se poate observa faptul că acestea nu reprezentau nimic pentru bărbați și nu puteau să aibă o opinie proprie. De când cu emanciparea femeiilor au aparut tot felul de persoane care au dus conceptul la extrem din cauza unor frustrări,lucru care în mod evident este foarte toxic și care are menirea de a susține anumite interese.
Cu această emancipare a secolului trecut bărbați au trebuit să învețe să înțeleagă femeia și să o aprecieze, de aici rezultă creșterea sensibilității la bărbați intr-o lume în care femeia nu mai reprezintă doar o proprietate. Din punctul ăsta de vedere bărbații nu au trecut printr-un anumit proces, ei au învățat să înțeleagă și să aprecieze într-un alt fel femeia.
Aici nu am luat în discuție acele persoane care au tendința de a imita sexul opus. Eu consider că acest comportament este greșit, fiecare persoană ar trebui să își accepte sexul pentru că acesta face partea din ea și îi definește, mai mult sau mai puțin, personalitatea. Totusi fiecare are libertatea să aleagă ce e mai bine pentru propria persoană.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Vikaa):

"Spre ex tu poti sa fi barbat da sa gandesti ca o femeie si sa te simti ca una, atunci ceea ce ai intre picioare nu are cum sa iti determine genu si cum te identifici tu."

Ba iti determina in continuare genu. Perceptia ta distorsionata despre tine nu modifica realitatea. In realitate, cineva care are caracteristicile genetice si aspectul unui barbat, e barbat indiferent de cum sustine ca se simte in cap.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Corect! Bine zis.

| Vikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu daca ma simt Barbat,o sa rog persoanele care ma stiu sa imi zica Dorel,pentru ca asa ma simt,asa si un barbat care se simte femeie o sa te puna sa i te adresezi cu She/Her, pentru ca asa se simt unii oameni, mai sunt persoanee non-binary care trec la They/them pentru ca nu se simt nici barbati nici femei. Tu poti sa strigi ''Buna, Marius'', dar poate nu o sa iti raspunda ca in sinea lui stie ca e o femeie si nu un barbat.

| Mosotti explică (pentru Mda01):

Nu, e vb de rujuri pentru barbati si altele, barbati care se feminizeaza, la aia ma refer.

| Mosotti explică (pentru Vikaa):

Corect spus. Bine mie daca imi zice Mosottica tot raspund, treaba lui cum zice, eu stiu a la mine se refera, problema acelui om cum ma vede el, eu stiu cum ma vad pe mine si asta conteaza.

| Emma30555 a răspuns:

Feminismul nu are legătură cu fenimizarea bărbaților, dar observ ca femeile în ziua de azi au au luat câte ceva din trăsăturile bărbaților și bărbații au devenit mai feminini. Femeile muncesc foarte mult în comparație cu acum 30 de ani, sunt mult mai puternice se axează pe cariera, sunt mult mai libere sexual, ceea ce e bine zic eu, în schimb bărbații cumva au pierdut din masculinitate, se îmbraca mulat, se penseaza își fac unghiile, se epilează, poate nu e rău nici asa dar pe mine personal nu prea ma încântă, un bărbat poate fii îngrijit fără sa arate ca un gay

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Mda, ai dreptate feminismul se refera la dat avantaje femeilor in societate, am incurcat notiunile. Eu voiam sa intreb de ce se feminizeaza barbatii de fapt. Dar totodata interesant si de ce se tot dau avantaje femeilor mai mult ca barbatilor, corect e egalitate.

Pai un barbat nu arata bine daca se feminizeaza, isi face unghiile, se penseaza, din contra, nu e barbat si nici femeie apoi.
E una sa te ingrijesti, sa ai unghiile taiate misto si la picioare si la maini, sa fi curat, imbracat decent, par aranjat cat de cat, dar nu feminizare.
Eu nu m-as place cu parul ala pe mine, noroc ca nu prea am decat f putin, nu stiu la femei cum le poate place parul ala pe barbati, aoleu.

Sa stii ca gays nu-s neaparat feminini, si pasivi si activi! De ex eu am un gay pe FB care m-a placut de 2 ani, tot a vrut sa dar eu i-am zis ca nu-s asa. A zis ca arat masculin si exact asta ii place. Sunt si care plac feminini, de ex in 2013 ma placeau multi pentru feminitatea mea.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Știu ca nu toți gay arata feminin dar asa e vorba pentru un bărbat efeninat. În legătură cu parul de pe corpul unui bărbat, dacă nu e pe spate merge, ba chiar spunea cineva ca e semn de virilitate, bineînțeles sa nu arate ca o maimutica dar nu e ceva nasol. Feminismul eu îl asociez cu altceva, îl asociez cu lupta unor femei pentru drepturile egale în societate, în toate sferele de activitate, dimpotrivă acordarea unor avantaje nu se potrivește cu doctrina lor, dar ma rog asta e alta poveste. Cat despre trendul asta de care vorbeai cu feminizarea bărbaților, poate tocmai egalitatea asta de care vorbim duce la asta. De ce crezi ca societatea oferă avantaje femeilor? Poate mai multe ca în trecut dar eu zic ca nu se întâmplă asta.