| Mosotti a întrebat:

Ma tot intreb de ce feminismul asta e dus la extrem in zilele noastre?! De undeva a pornit, un scop are, ca nimic nu e intamplator, cineva de sus a aranjat asta si nu doar la noi.
Adica de ce exista tendinta barbatilor de a se piz....ca?! Ca nu vad sensul.

53 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un sens mai adânc poți găsi aici. Dar pe dta nu o să te prea ajute, căci cam încurci ceakrele. Eu încerc, totuși, să te luminez.
Ce nu ni se spune despre mișcarea Trans.
https://www.youtube.com/watch?v=qLvK3cNvJ9U

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Pana la urma nici nu conteaza, cei trans au o problema genetica care ii face sa nu se simta bine in corpul lor, si e normal sa se transforme ca sa le dispara disforia de gen. Asta e chestia care e pe bune.
Ca sunt tampiti care se schimba total aiurea, este altceva, adica tot pe motivul feminismului, e o nebunie. Sunt si asa! Am auzit ca multi dupa aia regreta, se sinucid.

Oricum o sa vizionez filmuletul, mersi de link, si o sa-ti spun parerea tot la mesajul asta.

| Drimmero a răspuns:

E foarte amuzant feminismul ala fanatic, acele supranumite feminazi, pe mine ma amuza incredibil de mult, nu ai cum sa le iei in serios.

Cat despre tendinta barbatilor de a se pisdifica nu e vreo legatura cu feminismul, pur si simplu le place lor sa le fure femeilor feminitatea, iar societatea din pacate chiar promoveaza asta, machiaje pentru barbati, gene false pentru barbati, tocuri si multe d-astea, ca barbat imi simt masculinitatea jignita de specimenele astea, din pacate sunt considerati tot barbati, e mare pacat ca nu au o liga doar a lor...

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Pai intrebarea era de ce societatea incurajeaza astea! Ce se ascunde in spate. Cum draci sa imi stea bine cu ruj, machiaj, ai ma, le sta ca dracii. Ce feminitate fura ca nu arata deloc ca o femeie indiferent cate rujuri baga pe ei.

Hai aia asa mai feminini la figura sa zici, dar aia masculinizati cu par pe ei, nici gand, si daca rade parul se vede ca nu-s femei, ce dracu.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Gandeste-te ca exista transexuali, travestiti sau shemale, aia sunt din alta liga, barbatul e o specie pe cale de disparitie,, au furat tot de la femei, in curand vor exista la genuri : feminin 1 si feminin 2

| Mosotti explică (pentru Drimmero):

Pai aia-s altceva, aia nu au treaba cu ce zic eu. Aia au genetic ceva, nu se simt bine in corpul lor, trebuie sa se faca cum vor. Ca unii se fac din teribilism e o idiotenie.
Da, dar interesant de ce n-a furat femeia de la barbat, de ce invers!

| Mosotti explică:

Zic la general acum, si daca un barbat nu e placut de femei, alea n-au nici o vina, tot nu ar fi normal sa arunce in ele cu pietre, ca oricum nu il ajuta, nu o sa-l faca mai placut.

| Mosotti explică:

Da, si disforia de gen (Adica ca nu te simti bine cu sexul si corpul tau) le da depresie, si depresia aia e una reactiva adica cu cauze de mediu, dar tot depresie este, deci e o boala psihica, ca si tratamentele se dau si pentru depresii cu cauze de mediu.

Dar problema in sine nu se stie de unde vine, adica de ce simt ei ca vor sa fie invers, nu neaparat de la hormoni, foarte multi barbati care au testosteronul f ok, deci hormonal sunt f okey, dar sunt trans. Sau invers, femei bine hormonal dar trans.

E o defectiune pe zona care zice psihic sexul! Fizic esti femeie sau barbat, psihic simti altceva. Fara nici o treaba cu hormonii.
Iar faptul ca simti altceva fata de sexul si corpul tau fizic, ar intra in definitia unei boli psihice care inseamna "tulburare a cum simtim, gandim si cum ne comportam".
De aia unii zic ca ar fi boala psihica, altii ca nu, nu se stie exact.
Medicina zice ca nu e boala psihica, e delicata treaba.

| Wr3nch a răspuns:

laughing E trist ca majoritatea nu inteleg conceptul de masculinitate toxica. E ok pentru un barbat sa aiba sentimente, sa planga daca e trist, sa nu fie tot timpul prezenta aia tacuta (si proasta) despre care cred unii ca atrage femeile.

| Mosotti explică (pentru Wr3nch):

Normal ca e normal sa planga daca e trist, nu e de asta e vorba. Tot aud ca barbatii se p. difica. Eu unu personal nu am nimic, dar sunt curios la ce se refera lumea.

| Sofer a răspuns:

Bărbatul trebuie sa fie sexy la fel ca femeia.

| Mosotti explică (pentru Sofer):

Pai barbatul e sexy fara feminisme! Nu are nevoie de alea ca sa fie sexy. Cu cat se feminizeaza, barbatu pierde din atractivitate.

| Emma30555 a răspuns:

Feminismul nu are legătură cu fenimizarea bărbaților, dar observ ca femeile în ziua de azi au au luat câte ceva din trăsăturile bărbaților și bărbații au devenit mai feminini. Femeile muncesc foarte mult în comparație cu acum 30 de ani, sunt mult mai puternice se axează pe cariera, sunt mult mai libere sexual, ceea ce e bine zic eu, în schimb bărbații cumva au pierdut din masculinitate, se îmbraca mulat, se penseaza își fac unghiile, se epilează, poate nu e rău nici asa dar pe mine personal nu prea ma încântă, un bărbat poate fii îngrijit fără sa arate ca un gay

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Mda, ai dreptate feminismul se refera la dat avantaje femeilor in societate, am incurcat notiunile. Eu voiam sa intreb de ce se feminizeaza barbatii de fapt. Dar totodata interesant si de ce se tot dau avantaje femeilor mai mult ca barbatilor, corect e egalitate.

Pai un barbat nu arata bine daca se feminizeaza, isi face unghiile, se penseaza, din contra, nu e barbat si nici femeie apoi.
E una sa te ingrijesti, sa ai unghiile taiate misto si la picioare si la maini, sa fi curat, imbracat decent, par aranjat cat de cat, dar nu feminizare.
Eu nu m-as place cu parul ala pe mine, noroc ca nu prea am decat f putin, nu stiu la femei cum le poate place parul ala pe barbati, aoleu.

Sa stii ca gays nu-s neaparat feminini, si pasivi si activi! De ex eu am un gay pe FB care m-a placut de 2 ani, tot a vrut sa dar eu i-am zis ca nu-s asa. A zis ca arat masculin si exact asta ii place. Sunt si care plac feminini, de ex in 2013 ma placeau multi pentru feminitatea mea.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Știu ca nu toți gay arata feminin dar asa e vorba pentru un bărbat efeninat. În legătură cu parul de pe corpul unui bărbat, dacă nu e pe spate merge, ba chiar spunea cineva ca e semn de virilitate, bineînțeles sa nu arate ca o maimutica dar nu e ceva nasol. Feminismul eu îl asociez cu altceva, îl asociez cu lupta unor femei pentru drepturile egale în societate, în toate sferele de activitate, dimpotrivă acordarea unor avantaje nu se potrivește cu doctrina lor, dar ma rog asta e alta poveste. Cat despre trendul asta de care vorbeai cu feminizarea bărbaților, poate tocmai egalitatea asta de care vorbim duce la asta. De ce crezi ca societatea oferă avantaje femeilor? Poate mai multe ca în trecut dar eu zic ca nu se întâmplă asta.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Da, pai femeile de mult au aceleasi drepturi, deci nu asta e problema. Cel putin la noi de minim 30 ani lucrau toate in mod egal majoritatea, si in afara la fel. E altceva, nu stiu in ultimu timp ceva se intampla, se discuta f mult de LGBT in UE, ceva e. Eu ziceam ca motivul adevarat ar fi sa faca haos, dar nu stiu daca chiar e asa.

Pai pe mgtow asta ii supara urmatorul lucru, si anume ca multe femei trag pe sfoara barbatii, ii folosesc, dar aici e din cauza lor ca-s multi fraieri, pe altii ii deranjeaza ca nu arata bine si nu prea au acces la ele, sunt de ambele categorii, nu doar aia sau ailaltii.
Mai sunt si unii pe care ii deranjeaza si avantajele in plus ale lor.

Pai hai sa vedem ce avantaje au ele in societate:
1 - De pe un vapor scapa primele
2- Nu se duc in armata, vb ca idee, nu ca la noi dupa 2007 s-a abolit armata obligatorie.
3 - Nu fac nimic sa aiba un partener, vin ei la ele, din cauza poftei sexuale mai mici, apare dezavantajul la barbati.

1 - Asta nu am inteles si nu o sa-l inteleg pana mor! In fata oceanului toata lumea e la fel da? De ce ele primele? De ce nu 50-50 cat intra in barcile de salvare?! Adica parti egale din pasageri.
Nu e ca la muncile grele ca barbatul poate si ea nu, ca acolo e normal, acolo si barbatu si femeia in mod egal se inneaca.
De ce pe Titanic doar femeile si copiii primii?! De ce nu familiile intregi pana la urma, ca si pentru femeia aia si copilul era nasol fara barbat si tata, adica bagi familii pana se terminau barcile.
Bine, punem principiu, nu acum ca vin aia si salveaza repede.
Poate ma lamuresti tu cu asta.

2 - Barbatii se duceau in armata 1 an si 4 luni in infectia si umilinta aia si ele nu, adica cand vine dusmanu doar eu sa lupt? Ca si in fata pustii barbatii si femeile sunt egali, deja aici nu mai e vb de fizic. Adica eu raman orb, olog, si ea mai ia si pensie dupa mine. Rusoaicele in masa au luptat si luptau f bine, mai ales cand erau aproape de Berlin, mi se pare ca un milion erau.
Asa era in Germania, chiar se faceau casatorii inainte pentru asta! Sansele ca ala sa revina din razboi era minima, si ele luau pensie dupa ei.

Gandeste-te ca daca nu luai examenul de admitere la fac la noi, te lua in armata 1 an si 4 luni, pierdeai tot sirul, nu mai stiai nimic ca sa dai iar dupa aia, fetele invatau un an si aveau mari sanse.

3 - La asta am dat solutia, si anume mmasturbarea si damele de consumatie, si atunci va fi egalitate. Cine are minte sa aplice ce am zis, bine, cine nu, enjoy mai departe cerseala dupa ssex.

mgtow colegul nostru s-a ofticat, crezand ca tin cu femeile, insa eu sunt corect si nu tin cu nici unul, prezint la fiecare ce are pozitiv sau negativ.
Draga colegule, daca vrei (vreti) sa nu ve mai traga femeile pe sfoara, fiti mai luminati si dati-va seama! Analizati, ganditi si nu se va intampla asta, Iar daca v-a dezamagit 10, nu inseamna ca v-ar dezamagit si a 11-a, ati renuntat la lupta, nu mai lesinati in fata uneia, ca de aia va ia de prosti.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Avantajele pe care le consideri tu sunt doar datorita forței fizice. Se considera ca bărbatul având rezistenta mai mare si forța are șanse mai mari sa scape în fata pericolului, în plus copiii ar rămâne fără ambii părinți în cazul ce l ai prezentat tu. Toate avantajele pe care le ai spus tu sunt datorita forței fizice, ei sunt mai puternici de la natura. Asta a dus și la dezavantajele femeii în societate fiindcă din acest motiv ele sunt hartuite, abuzate, nu se pot apară în fata atacului unui psihopat, mai sunt discriminări, de alungul istoriei au fost destule. Băieții supărați pe fete, chiar nu au de ce, ele nu se pot îndrăgosti la comanda de ei, cum nici ei nu pot face asta, faptul ca au partener mai ușor asta credeți voi dar de fapt selecția naturii își spune cuvântul aici nu e meritul nimănui. Bărbații fac mai multe abuzuri, trăim în patriarhat, pentru fete nu e asa simplu cum credeți voi... În aparenta sunt avantaje, e normal într o măsură datorita diferenței mari de forță fizica.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Pai unde e forta fizica problema, e ok, insa pe Titanic nu era cazul, gandeste-te ca erau sute de Km pana la mal, era imposibil in apa de 3 grade sa scape cineva, iar cine urca in barci scapa clar, deci familiile scapau, iar daca nu scapau, care copil ramanea fara parinti? Ca ar fi murit si copilu odata ca scufundarea barcii.
Dar toti care au luat barca au scapat, ca nu era furtuna pe ocean, titanicul doar a intrat in iceberg din neglijenta.
Dar nici nu apucai ca innoti ca mi se pare ca in 30 min mureai de hipotermie.

Deci e vrajeala aici. E ca si cum ai salva din avionul care o sa cada femeile si copiii, si prostii de barbati lasa-i dracu nu? De parca cand pica ala de la 10000 m mai scapa vreunu!
La atacuri, la bataie, la rezistenta da, acolo fizicul face mare diferenta, acolo e altceva. De ex daca lasi un barbat in padure va rezista mai mult ca o femeie, si normal ca o iei pe aia prima.

Cu abuzurule ai dreptate, din cauza fizicului barbatii au abuzat, dar si ele sunt putinel vinovate ca nu au inceput sa se adapteze, sa faca cursuri de karate de altceva, te bate aia de te strica, iti zic eu sigur.
Cine a facut din astea, s-a descurcat mult mai bine. Tine de rapiditate miscari succesive, lovituri in viteza unde trebuie, urci forta prin viteza daca masa ai mai putina, Forta = masa x acceleratia, ai masa mare, nu ai nevoie de acceleratie fulger, n-ai masa, te bazezi pe acceleratie adica viteza de la 0 la f mare in timp f scurt, aia e!

Stiam o tipa in Germania de 25 ani care batea le ei de il zapacea! Si dupa aia pleca de la ala. Le zbura cate un picior in gura de ii zapacea.
Sa faca si ele ceva, sa nu stea dupa lege ca pana la lege ta mananca sfintii.

Cu selectia, aici nu prea e asa ok, unii au frustrari si de asta, desi vorba ta, nu e vina nimanui, nici a lor nu este adica a femeilor. E frustrant pentru unii ca aia cum zice "hai", vin 100 sa o f, iar el daca zice "hai", il face nesimtit, aici sincer n-am inteles nici eu de ce.
Problema nu e ca au frustrari unii barbati, ca asta e putin normal, problema e ca le urasc pe femei din cauza asta si ca nu ii plac pe ei. Cum ai zis, nici eu nu pot place la comanda, nici ele, de fapt eu am refuzat cateva ca nu ma atrageau fizic, mi se pare ca am mai zis pe aici cand era contextul.

De ex eu la testul pe site-uri dandu-ma fata sa vad cum gandesc barbatii, am zis "vreau sa ma mmasturbezi", ala "DAAAA, cand vrei? AAAAh ce bine". Din 50 barbati, 50 au zis da.
Cand ma dadeam baiat si ziceam uneia la fel, zicea "nesimtitule, porcule", din 50 femei 36 nici nu raspundeau, dar 14 din ele au zis ce au zis. Evident ambele teste fara poza! Deci nu ma vazuse nici ca fata nici ca baiat ca s zici ca nu placeam fizic.
De ce? Poate ma poti lamuri si aici.
Vezi tu? Normal ca e discriminare cumva, asta nu mai are nici o treaba cu selectia, e altceva la mijloc.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu le filozofezi destul de mult happy. La ultima ta întrebare e simplu, bărbații sunt un pic spre animale adică instinctul lor sexual e prea animalic. Mulți sunt demenți, patetici pe siturile acestea, femeile se feresc de ei. Pe partea sexuala ele nu cauta doar asta, nu au nevoie doar de asta. În legătură cu Titanic, ma refeream ca atunci când spun femeile și copiii,, acei copiii trebuiau salvați împreună cu mamele, și probabil se considera ca dacă era vreo sansa dintre bărbat și femeie sa scape, șansa era la el, cam asa cred eu ca le gândesc ei. Plus ca ei merg la război, armata, tot datorita condiției fizice, nu au menstruație, și au mai multa putere. Karate nu pot învață toate cum nici bărbații nu învață toți, în plus nu e chiar asa forța e forța, ce înveți tu în câteva cursuri e destul de puțin și trebuie sa ai și curaj ca altfel au pierdut lupta

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Karate nu se invata in cateva cursuri, se invata in timp, doar sa se vrea, ar trebui educate de mici sa invete sa le intre in reflex. Nu am zis ca nu vor mai fi cazuri, insa mai putine.

Cu barbatii ai dreptate, dar uite de ex eu nu-s asa disperat, nu am mintea in pantaloni, deci sunt si asa. Mda, femeile n-au nevoie doar de asta, e aiurea ca nu este compatibilitate, fiecare vrea altceva.

Pe titanic s-a gandit total aiurea, nu avea nimeni nici o sansa daca nu se urca in barca. Sansa nu statea la nimeni, de aia trebuia sa fie echilibru. Gandesti situatia in functie de ciscumstante, daca exista sansa bazata pe fizic, e altceva. De ex daca aveai 2-3 km pana la mal, sigur ca barbatii reuseau si femeile si copiii nu.

La razboi tine si de arme, mai putin de fizic, mai ales ca s-ar bate si cu alte femei de fapt, si adversarii ar fi la fel, 1 milion barbati 1 milion femei, deci nu e problema sa zicem o situatie asa. Iar inegalitati in razboi sunt ceva normal, unu are 100 soldati, altul 500, asta e.
E corect ca si purtatul de arma e mai greu desi si cele din tabara adversa ar avea aceiasi problema, insa eu ma refer la principiu doar, pana la urma.
Cand vine glontu, nu mai cont ca ai putere, intra ca de aia se numeste armament de razboi mortal, alea nu-s facute sa tina cont de forta fizica, au fost calculate de ingineri tocmai sa rupa tot ce prinde, doar superman ar rezista, dar asa ceva nu exista. Nu exista "sansa e la ei", 1000 din 1000 sunt raniti oamenii in egala masura daca-s atinsi.

De ex o situatie cum zici tu e cand o femeie merge singura pe strada, sau un barbat, clar ca ultimul are mult mai mari sanse sa scape la un atac hotie, talharie sau altele, deci hai sa le seperam! Sau la munci grele, e clar ca el are n mai multe sanse sa poata face acea munca.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Pe principiul asta s-a mers, ultimul de care zici tu. Dacă era cum zici tu nu se mai ținea cont de raportul de forte dintre cei doi.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Daca era cum zic eu in ce sens?

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu zici ca ambii, atât femeia cât bărbatul în fata unui pericol cum ar fi inecul au șanse egale. Poate ca în cazul asta e adevărat dar pe principiul ca el are mai multe șanse în general datorate forței fizice s-a luat decizia asta în istoria omenirii de a salva mai întâi copiii, bătrânii, femeile și apoi bărbații

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Sigur dar trebuie sa se gandeasca in functie de situatie, ca altfel e incorect total sa lasi toti barbatii din situatia aia sa moara cu zile cand nimeni nu are nici o sansa, total urata e chestia asta.
Nu se face la general, nu e drept, nu e corect, e discriminare.
Sa se incerce in mod egal sa se salveze cat se poate si care crapa crapa, dar din toate categoriile! Asa e drept.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

S au mai salvat și bărbați dar cei cu bani ca de obicei

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Da, aia nu am mai zis ca nu e cazul, nu de asta e vb, facem abstractie, ca principiu e acelasi si daca erau toti egali ca rang.

| AnastasiaK a răspuns:

Nu o zic cu rautate, dar documenteaza-te mai bine ca observ ca incurci niste termeni. Feminismul e una (o miscare impotriva inegalitatii de gen...ADICA afirma ca femeia este egala barbatului), feminismul dus la extrem este alta (aici vin femeile care se considera superioare barbatului), iar barbatii care se comporta mai feminin sunt CU TOTUL ALTCEVA si nu au absolut nicio legatura cu feminismul.

Apoi, subiectul pe care vrei tu sa-l abordezi e foarte variat:
1. Avem barbatii care se dau cu ruj, se machiaza, despre care ai precizat - aici vorbim de trans si e mult de dezbătut asa ca nu vreau sa intru in subiectul asta.
2. Sunt barbatii care se epileaza, folosesc creme, se aranjeaza mai mult, etc. Aici vorbim despre simpla ingrijire si nu e nimic gresit aici.

Si, in ultimul rand, am vazut ca ai precizat pe undeva ca ti se pare interesant ca nu a "furat" femeia de la barbat. Asta pentru ca in loc sa faci o documentare serioasa, te bazezi strict pe parerea ta. Realitatea e alta. Chiar feminismul dus la extrem (si chiar si feminismul obisnuit) pe care il mentionam mai devreme presupune femei care "fura" de la barbati. Totodata, fara legatura cu miscare feminsita, exista femei care incurajeaza statul cu par pe picioare si avem femei care concureaza la bodybuilding (si nu ma refer la bikini aici). Again, nimic gresit nici aici. E vorba strict de o abordare care te incurajeaza sa faci ceea ce iti place si ceea ce te face sa te simti bine, in ciuda faptului ca pana acum ceva timp (si chiar si acum in multe situatii) nu era "social acceptabil".

| Mosotti explică (pentru AnastasiaK):

Da, in primul paragraf ai dreptate. Barbatii care se comporta mai feminin iar zici bine de fapt atingem si punctul 1 de la paragraful doi, acolo e vorba de trans sau de gay care se simt mai femeie de fapt, trag mai catre feminin. Am incurcat eu smecheria.
La punctul 2 da, e vorba de ingrijire, ca asta fac si eu ce zici tu acolo.

La paragraful trei iar zici bine, si femeia a furat de la barbat ca e si ea independenta, altele fac sala.

Insa te rog sa-mi explici putin daca vrei si daca stii faza aia, ce am zis un ultimul paragraf din mesajul anterior. Eu stiu despre natura umana, psihologie, insa la faza aia nu am nici un reper, nu are nici o baza logica.
Adica daca o femeie zice hai sa ma freci (deci nu neaparat facut ssex, deci am dat ceva mai slab ca exemplu), din 50, 50 abia asteapta, dar invers nu, si repet, desi in ambele cazuri nu s-au vazut poze! Deci nu e vorba ca ai fost placut sau nu.
Si asta chiar o sa deschid o intrebare acum la dragoste si ssex.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu sa iti dau un raspuns exact, dar daca ar fi sa fac o presupunere, as tinde sa cred ca are legatura tot cu faptul ca barbatii erau considerati superiori femeilor si cu numarul enorm de abuzuri si violuri asupra femeilor din prezent. Probabil barbatilor le e usor sa vada oferta respectiva ca pe un favor sexual oferit de o femeie (sa le atinga in zonele intime sau ce ai zis tu) in timp ce femeile au tendinta sa asocieze cu un abuz.

Eu, ca fata, pot sa iti spun ca m-am confruntat cu fel de fel de situatii, de la maini puse pe fund/sani in transportul public pana la unul care uitandu-se la mine s-a apucat sa se masturbeze in mijlocul strazii, in timp ce eu asteptam un taxi. Replicile auzite zilnic pe strada si zecile de 'dic pics' total nedorite care mi-au intrat in mesaje de-a lungul timpului nici nu mai merita povestite, orice fata cred ca se confrunta cu asa ceva. Deci pot sa inteleg de ce o fata nu s-ar bucura de astfel de "oferte" cand vin total necerute, fara un context potrivit, si nici nu ar glumi pe seama lor (ca unii barbati zic "da, sigur" la misto, ca sa nu incheie conversatia).

| Mosotti explică (pentru AnastasiaK):

Mda, nu stiu daca toate femeile fac asa ca se gandesc la abuzuri. Ca alea care nu au fost abuzate nici in pix nu le doare, daca le-ar face placere, ar trai asta. Am deschis intrebarea acolo.
Bine, sa pui mana pe fundul unui om nu e bine, asta clar.

Ce zici tu se intampla la femeile cu traume psihice, cam alea asociaza cu un abuz si e cunoscut asta.
De ex una nu se mai culca cu barbati ca inconstientul ei asociaza ca ala ar vrea sa o violeze.

Hai ca ai fost tare "s-a apucat sa se mmasturbeze in mijlocul strazii", asa prost a fost ca s-a vazut, daca era baiat destept nu se vedea.
Ma sa-ti zic ceva, nu stiu, dar societatea e plina de tembeli care nici sa se masturbeze profi nu-s in stare, nici sa moara nu sunt in stare (abstractie ca n-au motive, zic ca procedura in sine), eram cu unu de 25 ani care a incercat de 5 ori si zicea ca nu stie cum a ratat, era cat pe aci sa zic "de prost, de aia ai ratat de 5 ori", dar am facut eforturi deosebite sa ma abtin.

Si majoritatea rateaza. Cand vrei sa faci ceva, fie mmasturbare afara sau ce o fi, alte chestii, iti faci un plan de acasa, te gandesti cum sa faci sa fie profi, si abia apoi pui in aplicare.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Mosotti):

Pai nu era in masina sau ceva omul, era pieton...a scos-o din pantaloni si gata, fara niciun stres, se uita la mine si o freca linistit.

In rest, nu e vorba de traume, dar cand vezi si auzi vrei, nu vrei, atatea rahaturi sexuale, normal ca atunci cand iti vine un mesaj de genul, raspunsul e ala care e si nu-ti arde nici de glume, nici nimic.

| Mosotti explică (pentru AnastasiaK):

Stiu ca era pieton, era clar, ca daca era in masina nu prea vedeai, nesimtit, nici asa.
Ziceam ca e vb de traume, caci multe femei daca le place de barbatul x, nu se mai gandesc ele la nici o sa nu-i arda de glume, se duc ca dracii rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știi deja cine are acest interes. De sus, de acolo se trag sforile.winking Cei care promovează cu asiduitate feminismul sunt marionetele lor. Ale masonilor. Cel mai bun exemplu e Beyonce: a promovat de-a lungul timpului acest trend și încă îl promovează. Se știe că Beyonce este una "de-a lor". Scopul lor este să determine femeile să se creadă superioare bărbaților, să nu se mai mărite sau să facă copii, să se revolte împotriva bărbaților; acest scop având de fapt distrugerea familiei tradiționale, deci tot o luptă împotriva principilor și poruncilor biblice. Chiar dacă ești ateu sigur știi că Domnul a dat ordin oamenilor pe care i-a creat "Creșteți și înmulțiți-vă! Umpleți apele mărilor, umpleți pământul!". Asta au făcut dintotdeauna masonii și vor continua să o facă.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Mda, asta stiam la LGBT si intensele discutii despre, ca se urmareste distrugerea familiei clasice, dar la feminism mi se parea neclar sincer. Ca barbatii aia tot pofta de ssex au, tot vor femei, tot faceau familie pana la urma.
Pai chestia cu domnul tot ei au inventat-o ca aveau interese si le folosea asta "cresteti si inmultiti-va", aveau nevoie de prosti sa le munceasca pe nimic si de soldati sa cucereasca alte tari, alea erau scopurile. Religia a aparut ca sa nu contesti imparatul, sa zica ca e trimisu domnului.

Acuma sunt altele interesele, ne-am inmultit prea multi, nu mai merg economiile, nu mai au nevoie de atatia prosti ca nu mai au ce sa le dea sa manance, ca, capitalismu moare fara piete de desfacere cand piata se satureaza, exact ce se intampla.
Vor pastra cati prosti vor avea nevoie si in rest duca-se, s-ar dori 1 miliard pe glob.
Grija lor pentru LGBT e aiurea desi eu sunt pro ei, sunt normali in felul lor, ii accepta lumea si inainte, s-ar zice ca e propaganda desi nu cred, ca nu pot fi bi sau invers daca nu sunt genetic, nu pot fi trans daca nu-s genetic, deci nu prea se distruge familia clasica zic eu, plus ca-s f putini, s-ar face propaganda de acceptare, nu de convertire din clasic in LGBT, dar nu asta e scopul real. Vor haos, sa ne batem intre noi, sa dezbine natiunile si prin asta.

Iar femeile sa nu se mai marite si sa faca copii, e o idee f buna. Destul au fost la cheremul barbatilor sa le fie slugi in casa si sa stea cu picioarele in sus la cherem, iar ei multi din ei sa fie nesimtiti, sa insele, sa nu stie sa se poarte, sa le mai si bata, chiar azi am auzit la TV ca o femeie e batuta in Romania la fiecare 30 de secunde.
Nu am zis ca toti barbatii sunt asa, dar foarte multi.
Si sa mai lasam casatoreala si copiii ca multi au facut o fixatie, sa ne mai traim si viata liberi fara obligatii, facem ssex cu cine ne place, ne distram, prietenie cel mult ca relatie si atata.

| Vikaa a răspuns (pentru Mosotti):

Gandeste-te ca cei ce fac asta sunt satanisti,iar ceea ce fac ei este cum le dicteaza raul, au pierdut demult calea cea buna, poti sa urmaresti cazurile Pizzagate, unde zeci si sute de copii mor chinuiti in ritualurile sataniste.Vor sa nu se mai faca copii deloc si sa se reduca populatia, vor sa domine ei planeta si sa faca ce vor din ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/ot7EhuzcEWs?t=10

La fel esti si tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hello Bloody. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"NU TOTI BARBATII SE NASC CU CROMOZOMI XY SI NICI FEMEILE CU XX, o buna parte din barbati pot avea xxy, xxxy, xxxxy etc."

Si, ce anume crezi tu ca demonstreaza asta?

"e o boala HORMONALA, H O R M O N A L A, nicidecum mintala"

Pana nu demult a fost considerata boala mintala. Poti sa imi spui tu ce descoperire medicala s-a facut de nu mai e categorisita astfel? Ca eu nu stiu sa existe vreuna. Am vazut in schimb vedete si politicieni pledand pentru dreptul persoanelor suferinde de disforie de gen de "a-si trai adevarul lor".

Ce spui despre faptul ca chiar si dupa tratamentele hormonale si "schimbarea" de sex, persoanele transgender "have considerably higher risks for mortality, suicidal behaviour, and psychiatric morbidity than the general population"?

https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0016885

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Pai au gand de suicid unii ori ca au facut-o ampwlea asa din alte motive decat cele reale, adica erau bine inainte de fapt, dar au considerat ei ca ar fi mai bine invers, ori de fapt depresia nu le-a trecut, depresie care oricum poate era de dinainte si fara leg cu disforia de gen, e destul de complicat.

Au zis ca nu e boala psihica ca asa s-a dorit sa se zica, de fapt asta e argumentul, tacit s-a decis asa, si s-a scos din oficial asta, atata tot, asa cum si la avort (ofu` tau cel mare), s-a decis ca nu e crima pur si simplu.
Oricum e cumva boala, nici nu conteaza de care, omu ala simte anormal, si sufera din cauza asta.
Gay, les si bi, acolo nu e boala, e doar o altfel de normalitate, ca nu le face rau lor macar.
Din contra a fi bi e democratic ca iti alegi ramura care vrei.

| Vikaa a răspuns:

Feministele sunt de mai multe tipuri,sunt alea care sunt crezute ''turbate'',dar de fapt femeile alea au traume psihice de cand erau mici spre ex; violuri,batai etc.,mai sunt feministele eco,care sunt extrem de prietenoase etc. nu stau sa le insir,ca is multe tipuri. Feminismul a aparut tot datorita barbatilor, cand femeile nu aveau drept la a vorbi si sufereau cele mai puternice umilinte, nu aveau drept de vot, erau considerate simple oale si sex machine, sa stea cu cracii in sus si sa faca copii. Si in ziua de azi vei intalni mentalitatea astea la marea majoritate a barbatilor, ca provin din familii de genu. Acuma citez ''O femeie moare, in medie, la fiecare 63 de minute in Rusia, din cauza violentei domestice, arata un raport al unei organizatii nonguvernamentale din aceasta tara, citat de AFP. Raportul arata ca, anual, 650 de mii de femei din Rusia se confrunta cu violenta in familie, fiind batute de sotii lor sau alte rude, iar numarul deceselor din aceasta cauza urca in mod constant la aproximativ 14.000 pe an, incepand din anul 1995 incoace''.
Revenind la barbatii care se simt feminini,nu toti barbatii au cromozomii XY,cum nici femeile nu au XX,sunt barbati cu cromozomi XXY,XXXY etc. Sunt unii barbati ce cresc de mici printre femei si le preiau gesturile,conteaza mult si de mediul in care cresti. Desigur ca mai sunt si niste interese ale celor puternici,ce controleaza planeta,vor multa prostime si prin ajutorul internetului i-a prostit pe marea majoritate a tinerilor inca de la varste fragede. Poti sa cauti pe net despre Pizzagate,e grupare a masonilor ce atrage tinerii in plasa lor, unde ii omoara si is vai si amar de capu lor, marii conducatori cum ar fi Sotii Obama, Merkel, Macron etc. nici nu se stie ce si cum va fi cu vaccinurile, nu se stie din ce is facute si cum is facute... daca nu se iau masuri vom ajunge rau.

| Mosotti explică (pentru Vikaa):

Ai dreptate. La traume nu ne referim, ca alea-s cazuri speciale.

Eu urmatoarea chestie condamn la multi barbati, adica ce ai zis:
"erau considerate simple oale si sex machine, sa stea cu cracii in sus si sa faca copii". Ca le bate, si altele.
Am zis-o si pe aici.
Am zis ca multi, nu toti barbatii fac asa, nu putem chiar generaliza.

Dar eu sunt corect si nu pun parte nimanui, nici la femei nici la barbati, sunt si destule femei care isi bat joc de barbati, ii inseala, ii fura, profita de ei. Si aici tot asa multe fac asa, asa cum si multi barbati fac ce am zis mai sus.

Mmm, depinde, si eu am fost crescut doar de mama si bunica dar nu am luat gesturi feminine, dar am fost asa putin mai feminin la fizic din adolescenta pana tarziu, stil de ingrasare feminin adica nu fac burta, pun pe picioare si fund.
Cu masoneria se stie ce este.

| Vikaa a răspuns (pentru Mosotti):

Aa,nu generalizez, dar Welcome to Moldova, sa vezi aici ca marea majoritate a barbatilor isi bat nevestele. Avem destule cazuri pe la spitale cu femei batute si desfigurate, nici cu Romania nu mi-ar fi rusine ca situatia e asemanatoare, suntem cam aproape de rusi cu mentalitatea.La unguri la fel, de obicei la slavi si balcani sunt intalnite des cazurile de violenta domestica. Nici femeile nu sunt mai presus de barbati, de aceea suntem egali, indiferent de gen. Spre ex tu poti sa fi barbat da sa gandesti ca o femeie si sa te simti ca una, atunci ceea ce ai intre picioare nu are cum sa iti determine genu si cum te identifici tu.

| Mosotti explică (pentru Vikaa):

Nu stiu daca-s satanisti, sunt rai doar.
Faza cu nefacutul copii, sincer e o idee buna ca prea ne-am inmultit si asta poate duce la nasoleli mai mari, si multi au dezvoltat o obsesie pentru copii, care de multe ori destrama si familii, chiar un psiholog a zis ca 50 % egal divort cand vine copilul, foarte multi se plang ca dupa aia li se cam duce relatia, nu toti insa.

Insa ce am zis nu are nici o legatura cu raul facut copiilor acolo unde zici tu cazurile Pizzagate sau ce o fi. Aia nu e permis.
Iar barbatii care isi bate nevestele, prietenele sa le fie rusine.
Pai eu de ex ma simt barbat dar uneori am gandire de femeie, gen ca-s pasnic, linistit, nu am gand sa asupresc femeia in casa adica sa o vad ca pe o sluga si buna doar de f, ma intereseaza mai mult legatura afectiva si apoi ssexul. Nu umblu asa disperat dupa sex, pot sta de vb cu o femeie fara absolut nici o legatura cu ssexul, lucru care 98 % din barbati nu o fac, daca te uiti pe net cand unu apeleaza pe una, ai sa vezi ca orice discutie trebuie sa duca la ssex chiar daca la inceput te ia ca vrea sa discute ceva serios.

Imi place si mie f mult ssexul, dar nu are nici o treaba cu disperarea dupa el cand am contact cu o femeie. Daca asa intamplator ne placem si ar iesi ceva, e alta, dar nu sa fortez treaba.
Dar ma identific ca barbat si ca preocupari, imbracaminte, ceva gandire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vikaa):

"Spre ex tu poti sa fi barbat da sa gandesti ca o femeie si sa te simti ca una, atunci ceea ce ai intre picioare nu are cum sa iti determine genu si cum te identifici tu."

Ba iti determina in continuare genu. Perceptia ta distorsionata despre tine nu modifica realitatea. In realitate, cineva care are caracteristicile genetice si aspectul unui barbat, e barbat indiferent de cum sustine ca se simte in cap.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Corect! Bine zis.

| Vikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu daca ma simt Barbat,o sa rog persoanele care ma stiu sa imi zica Dorel,pentru ca asa ma simt,asa si un barbat care se simte femeie o sa te puna sa i te adresezi cu She/Her, pentru ca asa se simt unii oameni, mai sunt persoanee non-binary care trec la They/them pentru ca nu se simt nici barbati nici femei. Tu poti sa strigi ''Buna, Marius'', dar poate nu o sa iti raspunda ca in sinea lui stie ca e o femeie si nu un barbat.

| Mosotti explică (pentru Vikaa):

Corect spus. Bine mie daca imi zice Mosottica tot raspund, treaba lui cum zice, eu stiu a la mine se refera, problema acelui om cum ma vede el, eu stiu cum ma vad pe mine si asta conteaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vikaa):

Ti se potriveste perfect numele Dorel. Asa o sa iti spun de acum inainte.

Ce ai facut tu acum, Dorele, a fost sa repeti ca o drona fara minte ce ai auzit pe undeva si ti se pare ca da bine si-i asa o chestie de oameni destepti in cap.

Nu, Dorele, barbatii nu se transforma in femei pentru ca asa pretind se simt in cap, si nici invers.

Daca cineva incepe sa pretinda ca apartine sexului opus, Dorele, se numeste boala psihica.

Ai noroc ca nu esti foarte urata, Dorele, pentru ca esti la fel de desteapta ca o draperie.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Barbatii se transforma in femei pentru ca au o problema si ei nu se plac ca barbati, nu se suporta sa se vada in corp de barbat, asa ca se vor transforma in femei, apoi se vor simti f bine asa, e o defectiune in zona care defineste sexul si psihic, nu doar fizic.
Asa si femeile care se fac barbati, din acelasi motiv.
Ei pretind ca nu se simt bine in corpul lor ca sexul actual. Au depresii urate, se numesc disforii de gen.
Si nu exista tratament, ori se transforma, ori raman depresivi si vai de ei.

Nu se numeste boala psihica, cel putin medical oficial. O fi, nu stiu, poate o fi boala psihica.
Daca ne luam dupa definitia bolii psihice cam ai dreptate, aici ar fi "tulburarea a cum simte si gandeste", adica ca simte si gandeste ce nu trebuie. Ca boala psihica este de fapt cand simti, gandesti, ai un comportament anormal.
Dar e mai complicat, disforia de gen mai degraba e boala psihica data de problema cu genul.
Deci boala psihica sa fie ce simte in urma problemei, nu problema in sine.

| EntertainYou a răspuns:

De asta a aparut MGTOW, e raspuns direct impotriva feminismului si a barbatilor care il aproba (soy boys, simps, beta cucks, blue pilled si cum li se mai zice).
Se impregneaza tot mai mult in societatea noastra, mai ales pe taramuri romanesti, unde noi stim sa facem copie dupa tot ce e prost din afara, in alte tari.
Femeile normale la cap si crescute/educate intr-un mediu familial sanatos devin raritati.
Aveti grija, doar atat va spun! Nu va pierdeti luciditatea pentru vreo femeie instabila emotional si cu zeci de ifose. Mai bine stati singuri, liberi, va puteti bucura de viata mai bine decat sa complicati viata cu cine nu trebuie. Invatati sa spuneti si NU. Nu tolerati ce nu e firesc pentru voi pentru ca asa va spune societatea (tot mai feminista) ca aveti voi responsabilitati sa reparati alti oameni la nivel emotional, ca exista jumatati si alte aberatii, etc.
Majoritatea barbatilor nici nu cred in acest subiect sensibil. Pentru ca sunt deja crescuti/educati cu „blue pill". Nu exista nicio sansa de a-i face sa vada realitatea. Nu exista orbi mai mari decat aia care vor refuza sa vada ce monstri alimenteaza in societatea asta plina de consumerism si materialism.

| Mosotti explică (pentru EntertainYou):

Corect spus! Ma fac ca nu am inteles de ce multi barbati sunt prosti asa la femei. Realitatea e f limpede, nu vad de ce majoritatea barbatilor sa nu vada realitatea?
Eu am dat solutia! Mgtow se revolta corect impotriva a ce se revolta, da nu da si solutii de rezolvare.

Smecheria sta in faza ca nivelul de testosteron la barbati e mult mai mare ca la femei, nebunia dupa sex, cersetoria dupa sex e f mare la barbati, de acolo vine dezechilibru. Daca echilibram si egalam pofta sexuala, atunci nu va mai exista nici unu favorizat, ci vor fi egali in pretentii si drepturi adica si femeia si barbatul.
Dar nimeni nu zice asta. O sa fie "vrei bine, nu vrei, next", si asta reciproc va fi.

Un exemplu, ala care are foamea asa si asa (femeia) isi permite sa faca fite, ala pe care-l arde foamea (barbatul) nu-si permite, face orice pentru o felie de paine, cam asa si aici este.

Solutia este ca barbatii sa se mai duca si la ssex platit si sa se mai rezolve si singuri, asa va creste mult selectivitatea si se va regla totul de la sine.
Altfel nu se va rezolva nimic. Vor ramane mgtows izolati putini, si 95 % din barbati tot la fel vor face, si ce am rezolvat?

| Mda01 a răspuns:

E o reacție împotriva defectelor din trecut, dar orice lucru are efecte pozitive și negative.
Acum 100 de ani femeile nu aveau voie să poarte nici măcar pantaloni sau se credea că acestea nu au parte de satisfacție în timpul actului sexual,deci se poate observa faptul că acestea nu reprezentau nimic pentru bărbați și nu puteau să aibă o opinie proprie. De când cu emanciparea femeiilor au aparut tot felul de persoane care au dus conceptul la extrem din cauza unor frustrări,lucru care în mod evident este foarte toxic și care are menirea de a susține anumite interese.
Cu această emancipare a secolului trecut bărbați au trebuit să învețe să înțeleagă femeia și să o aprecieze, de aici rezultă creșterea sensibilității la bărbați intr-o lume în care femeia nu mai reprezintă doar o proprietate. Din punctul ăsta de vedere bărbații nu au trecut printr-un anumit proces, ei au învățat să înțeleagă și să aprecieze într-un alt fel femeia.
Aici nu am luat în discuție acele persoane care au tendința de a imita sexul opus. Eu consider că acest comportament este greșit, fiecare persoană ar trebui să își accepte sexul pentru că acesta face partea din ea și îi definește, mai mult sau mai puțin, personalitatea. Totusi fiecare are libertatea să aleagă ce e mai bine pentru propria persoană.

| Mosotti explică (pentru Mda01):

Nu, e vb de rujuri pentru barbati si altele, barbati care se feminizeaza, la aia ma refer.