| VasileRapidistu13 a întrebat:

Mai băieți daca tot se lauda atâta unii că ei rup pe voință, pe inteligenta de ce toti căutăm munca ușoară pe bani multi? Hai o parte de 10 la suta caută ce le place dar romanul mereu e pe ușor cu bani multi, bine și in afara orice om sănătos caută ceva ușor și banii sa vina, e cineva care vrea bani putini și munca multa? IQ ul lui nu depășește de 99.

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Am eu pe unii pe la țară. Dar într-adevăr au ceva probleme mintale.
În rest, toată lumea vrea să muncească puțin spre deloc și să ia bani mulți.
Acum nu contest, poate există și cineva sănătos mintal care vrea bani puțini pe muncă multănu mă mai miră nimic în ziua de azi.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt destui care vor bani putini și munca putina însă

| VasileRapidistu13 explică (pentru suntserios):

Pai da Man dar bine nu zic de tine, de ce sa ii judecam? Daca nu vrei bani multi ce? Fiecare muncește cat vrea mie sincer daca mi ar zice cineva că în loc de 4000 lei mi ar da 5000 pe luna pe degeaba m as bucura prima luna și atât, dar e modul de a vedea fericirea eu vad fericirea că fiind așa : încredere, autocontrol, bani 3000-4000 lei nu am nevoie de mai mult deci nu vreau, în schimb pun efort pentru a fi împlinit pe interior dar așa sunt eu

| VasileRapidistu13 explică (pentru J0B0MAT):

Nu e de ras, eu nu rad de nimeni și fiecare e liber sa facă ce vrea laughing, dar nu înțeleg de ce ai vrea sa muncești mult pe bani putini?!

| EliLeli a răspuns:

Munca nu are nici o treaba cu vointa, munca are treaba cu remuneratia.

| VasileRapidistu13 explică (pentru EliLeli):

Cum munca nu are treaba cu vointa?