| Furnicuta000 a întrebat:

Mai e cineva ca mine care nu are nume de sfant? Ca se pare ca toti ii cheama Andrei, Ioana, Maria, Alexandru etc si sincer ma simt discriminata. Adica de ce altii primesc tort si cadouri si li se zice la multi ani de 2-3 ori pe an si eu nu? Cred ca in cativa ani nu o sa mai existe nimeni fara un nume de sfant ca toate fetitele nou nascute primesc si Maria sau Ioana si baietii Alexandru sau ceva de genul

12 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu.
Ma cheamă Alin.
Mi-as fu dorit si eu sa fie ziua mea de 2 ori pe an dar na..Asta e acumlaughing

| MarianWLF a răspuns:

Sunt de parere ca nu trebuie sa iti bati capul pe subiectul asta, de multe ori e o bataie de cap acest nume, nu esti mai sfant daca ai nume de sfant, si mie mi-au pus numele Marian, si mereu la sarbatori trebuie sa dau bomboane peste tot, si urasc cand ma pupa toate babele la munca laughing, de ziua ta de nume cam ai de dat, nu de primit laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă te uiți în calendar, în fiecare zi e câte un sfânt, mai puțin cunoscut. Faci o postare pe Facebook că azi e Sfântul x, lma tuturor și îți va zice și ție cineva.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| Dragobeta a răspuns:

Mai sunt, mai sunt.
Si eu sunt discriminata.
Dar Alexandru, de unde atata sfant?
De 2-3 ori pe an... mi-ai amintit de un fost coleg. Are 2 prenume, ambele de mari sfinti. La un moment dat cei de la Orange dadeau niste bonusuri la onomastica. Si baiatul primea de doua ori pe an. Se distra si el, ne distram si noi...

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Caută în calendar, nu prea există să nu ai nume de sfântă. Vezi că se pun și derivatele, astfel încât Vlad -> Sf. Vladimir, de exemplu.
Cum te cheamă?

| Furnicuta000 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Nu m-am gasit in calendar laughing

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Furnicuta000):

Banuiesc ca nu te cheama Furnicuta laughing. Sigur ar trebui sa existe numele tau in calendar intr-o forma sau alta. Deci cum te cheama? big grin

| Florian80 a răspuns:

Nu e vremea pierduta! Inca poti sa mergi la primarie.si sa faci cerere de schimbare de nume.Personal sugerez numele Holly.

| IamJoKeR a răspuns:

Am o intrebare, putem vorbi in privat?

| Sebi2023 a răspuns:

Ce e treba ta? Fiecare părinte ii pune copilul sau cum dorește. Ești invidios. Dacă te uiți în calendar în fiecare zi o sa vezi ca este un sfânt care este mai puțin cunoscut.

| Javventturryo a răspuns:

Neah!laughing Tu? Nu ești discriminată! Ești invidioasăhee hee

PS: ar trebui să cunoști: tortul = dulce. Dulcele => îngrășare.
Be Happy...dearwinking