| anonim_4396 a întrebat:

Mai e cineva racit, pe cand is + 15 grade afara?
Culmea toata iarna cand erau - 15 grade, altii erau raciti ca dracu, eu nu aveam nimic. Acuma exact invers

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Virusi nu au legatura cu anotimpul, poti fi racit oricand, faza e ca in timpul ieri sistemul imunitar scade si de asta ne racim mai des, e primavara ducem lipsa de vitamina d si zinc astfel apar des boli ca raceala, nu esti singurul in fapt multi sunt raciti

| SilentRain a răspuns:

Prezent

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu răcesc numai vara, când e caniculă. Acum doi ani, în august, eu aveam febră 40.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Si eu am patit asa, in mijlocul verii. Raceala de vara e mai nasoala decat cea de iarna

| CdeMetal a răspuns:

Eu am un fel de raceala cronica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CdeMetal):

Ma facusem bine, dar m-am neglijat si mi-a revenit raceala