| chiftelutacrocanta a întrebat:

Mai merita sa traiesc daca si asa nu mi se indeplinesc dorintele pe care le vreau? Dumnezooo,am dorinte si nu se indeplinesc,vreau sa mor, dorintele alea eu le vreau indeplinite, ce sa fac?

8 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Dar ce? Ai deja 85 de ani si pana la aceasta varsta nu t-i s-a indeplinit nimic? Eu am imediat 55 si mai sper ca multe, multe dorinte o sa m-i se implineasca inainte sa mor.

| Superior a răspuns:

Imagineaza-ti daca Dumnezeu ar indeplini orice dorinta tututor happy Ar fi haos, cu A mare (nu ma intreba de ce A mare, chiar daca e a doua litera dar pare mai interesant asa). Daca toti ar vrea sa castige la lotto, fiecare om ar primi 2 lei si ar face revolta,daca fiecare om ar vrea sa castige la pariuri,nu ar mai fi pariuri,daca toti oamenii ar vrea salarii mari, s-ar micsora si se va face revolta, de aceea Dumnezeu doar ne poate ajuta, nu doar indeplini, si trebuie sa muncesti oleaca daca vrei ceva. Din moment ce ai zis Dumnezooo eu ti-am raspuns din punct de vedere religios happy

| BlackRose03 a răspuns:

Daca ti s-ar indeplini toate dorintele viata n-ar mai fi...viata.Este facuta s-o traiesti,fie ea buna sau rea,sa stii ce e durerea, iubirea, saracia, satisfactia unei batalii castigate etc. Fara provocari nu sunt vise, fara vise nu e speranta si fara speranta nu e nimic.Gandeste-te cat de neansemnara ar fi viata daca de la nastere ai avea totul pe tava.Sincer,eu mai bine as muri.Decat sa duc o viata plictisitoare inconjurata de oameni plictisitori, mai bine accept viata cum e si traiesc in mister.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa bei, o sa gandesti cum trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Pai vezi? Gandesti defect.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Dumnezeu iti da ce ai nevoie. Nu mereu lucrurile pe care le dorim sunt si cele bune.

| estehaos a răspuns:

Dacă vei muri cu siguranta dorintele nu ti se vor îndeplini. asa ca ma bine trage aer in piept si lupta. munceste pentru ca acele dorinte sa ti se îndeplinească. stii cum e Dumnezeu iti da.dar nu.ti baga in traistă...sa mai este o varianta. cea care ai spus.o tu! happy