| Catrice a întrebat:

Mai poate fi considerata presa/mass-media o sursa de informare de încredere?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu

| SilentRain a răspuns:

Nu,majoritatea vand doar rahat

| Endoryus a răspuns:

A fost vreodata?

| Catrice explică (pentru Endoryus):

Ma gândesc ca prin secolul trecut când o fi fost inventata...

| oglindasultanului a răspuns (pentru Catrice):

Scopu ei a fost mereu sa controleze opinia necunoscatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-a fost niciodata, doar copiii cred ce li se da exact asa cum li se da fara sa aiba dubii. Oamenii mari mai stiu lucrurile fiind altfel decat ce aud.

| LikeARollingStone a răspuns:

Depinde de capacitatea critica a fiecaruia. Poti citi sau asculta o stire si apoi sa iti creezi o parere proprie despre aceasta.
E important sa fii informat totusi.