| VictorFenrir a întrebat:

Mai sufera cineva de depresie si ar vrea sa vorbim pe tema asta?

75 răspunsuri:
| danbnz a răspuns (pentru RAY):

Cand o sa intru in depresie defrisez insula si va trimit toate frunzele big grin

| VictorFenrir explică (pentru danbnz):

Nu plang stai chill, nici la tv nu stau ca nu-mi plac emisiunile de prost gust si chestiile de genu

| danbnz a răspuns (pentru RAY):

As da zile de la mine sa sa mai am 29

| danbnz a răspuns (pentru VictorFenrir):

Comon man, nu ne ajuti deloc, cum sa te ajutam pe tine? Noi, eu cel putin vreau, dar colaboreaza si tu nitel.

| VictorFenrir explică (pentru RAY):

O combinatie intre o criza existentiala cu un strop de suferinta din dragoste plus alte mici probleme contemporane

| danbnz a răspuns (pentru VictorFenrir):

Si pe mine, mai ales aia care rad din orice

| danbnz a răspuns (pentru RAY):

Prostu e prost oricum si gata!

| danbnz a răspuns (pentru RAY):

Sa stii ca e big grin ma doare la bască de când stau sub palmier...
De fapt sunt in Plaja de Majorca, beau un Muai Thay, am 2 gagici pe langa mine, si ca prostu stau pe TPU... cred ca sunt deprimat rau big grin

| danbnz a răspuns (pentru sIncognito):

Am vrut sa-l enervez, sa-l scot din "amorteala"
Nu poate sa gandeasca la rece asa cum e

| VictorFenrir explică (pentru danbnz):

Colaborez

| danbnz a răspuns (pentru VictorFenrir):

Atunci vorbeste man, toti suntem langa tine si vrem sa te ajutam... Chiar nimic de aici nu te-a facut sa razi sau sa te enervezi, comon man, ajuta-ne si tu pe noi nitel...

| danbnz a răspuns (pentru sIncognito):

Bobo?

| VictorFenrir explică:

Pai vorbesc, ce ar putea sa ma faca sa rad din discutiile de mai sus?

| danbnz a răspuns (pentru VictorFenrir):

Mai omule, nu trebuie neaparat sa razi, doar sa reactionezi intr-un fel... daca esti pasiv nu o sa mai primesti nici un fel de raspuns!
Daca tot ai facut pasul asta sa intrebi ce si cum, colaboreaza, am mai zis asta... zi ceva, reactioneaza...

| danbnz a răspuns (pentru RAY):

Eu ce sa mai zic la 54

| SilentRain a răspuns:

Mergi la psiholog

| danbnz a răspuns (pentru sIncognito):

De ce trebuia sa-ti zica cine inainte?
Ai gasit raspunsul singur, asa si trebuia!

| Bogdan70001 a răspuns:

Iesi afara, nu sta pe TPU! NU TPU este remediul... nu de la noi vei invata cum merge viata, ok? Statul in casa nu va face nimic alt ceva, decat sa te faca sa realizezi ca la 18 nu vei fi in stare de nimic si o sa fi manipulat ca o papausa.
Sunt milioane de oameni in RO, nu cred ca nu poti gasi pe cineva cu care sa iesi si nu nu ma refer la alt depresiv, nu vei rezolva nimic asa

| danbnz a răspuns (pentru VictorFenrir):

Am vazut 10 secunde... nu!
Asta vezi tu in mintea ta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru sIncognito):

Așa se întâmplă dacă te duci la medici.
Eu știu un remediu, pe care l-am aplicat și eu o dată, e drept că sub control medical
3 zile, 96 de ore fără apă. fără mâncare.
Pe urmă o iei încet pe cărare înapoi.
De atunci nu mai am depresie.
Am chiar presie.

| sIncognito a răspuns (pentru danbnz):

El vrea doar sa vorbeasca pe tema asta nu s-o rezolve. In depresie, si stiu ca suna urat, trebuie sa ajungi in punctul in care esti atat de jos incat te sperii si faci singur o schimbare radicala. Asa se intampla de obicei, nu ascultam de altii pana nu ne convingem si devenim disperati.

| sIncognito a răspuns (pentru sadrian46):

Credeam ca sub control bisericesc. Imi pare exorcizare a demonului cu post negru haha

| VictorFenrir explică (pentru danbnz):

Te referi la melodie? Daca da sa stii ca e doar o melodie

| Gaby212 a răspuns:

Eu.

| DeathIncarnate a răspuns:

Been there, saw that.
Te pot ajuta cu o vorba buna daca simti nevoia.

| VictorFenrir explică (pentru Gaby212):

Great

| VictorFenrir explică (pentru DeathIncarnate):

As vrea doar sa am cu pe cineva cu care sa vorbesc despre chestiile astea

| Gaby212 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Ce vrei sa discutam mai exact? Depresia e atat de naspa incat iti omoara pana si creativitatea, deci nu te baza pe mine laughing

| DeathIncarnate a răspuns (pentru VictorFenrir):

Imi poti da mesaj oricand.