| Dyingfetus a întrebat:

Sufera cineva de aici de depresie? Daca da, de ce?

9 răspunsuri:
| Vegah a răspuns:

De ce te interesează?

| Dyingfetus explică (pentru Vegah):

Scuze daca te-am enervat cu intrebarea 8-) Trec printr-o perioada grea si poate ma calmez daca aud raspunsuri...

| Vegah a răspuns (pentru Dyingfetus):

Nu m-ai enervat laughing Doar te-am întrebat de ce. Şi eu trec printr-o perioadă foarte grea (una din ele, am mai avut stări de genul, dar se înrautăţesc). Ce anume s-a întâmplat cu tine?

| Dyingfetus explică (pentru Vegah):

Motivul principal ar fi singuratatea. Vorbesc despre parinti care nu ma inteleg deloc, cred ca au impresia ca sunt o greseala ...si prietenii, falsi sunt o ciudata din punctul de vedere al multora.Si cateodata ma gandesc daca sunt buna la ceva...Ce talent am eu? Cu ce sunt buna? Si porcarii din astea. Lista continua.Tu ce ai patit?

| Vegah a răspuns (pentru Dyingfetus):

Of, îmi pare rău să aud. Eu trec prin ceva mai complicat şi nu ştiu cum aş putea explica. Sunt un tip mai... special, să zicem, şi din cauza asta sunt trist, introvertit. Nu prea am cu cine vorbi despre propriile probleme, asta e cauza principală a depresiilor mele. Plus că şi eu îmi pun întrebări la fel ca tine, la ce sunt bun, de ce sunt ciudat, de ce nu pot fi la fel ca ceilalţi... ehe, sunt multe lucruri. Câţi ani ai?

| Dyingfetus explică (pentru Vegah):

Am 15 ani...Tu?

| Vegah a răspuns (pentru Dyingfetus):

Aproape 20. La tine este de înţeles, eşti adolescentă, e perioada aia în care crezi că toată lumea are ceva cu tine. Bine, nu-ţi ştiu situaţia, dar probabil totul va trece cu timpul. E greu să-ţi suporţi amalgamul de întrebari care-ţi umple capul dar ţi-am zis, o să treacă. Găseşte-ţi o ocupaţie, eu ştiu, citeşte chestii pe net, ieşi pe-afară, lucrează cu photoshopul, ce vrei tu şi ce-ţi place şi o să vezi că o să-ţi fie mai uşor.

| Dyingfetus explică (pentru Vegah):

Sincer nu cred ca sti nimic despre mine...E logic. Daca as fi o adolescenta normala cu probleme de genu :vai mi s-a rupt o unghie si sunt in depresie, nu cred ca as m-ai vorbit despre asta. Sunt la pamant si am ajuns la cele mai drastice masuri sa scap de sentimentul asta si nu ai vrea sa stii cum.
Ma rog, daca asta e ce crezi tu.
Acum sa o iau si eu altfel.Tu ai 20 de ani? Ha,esti in floarea varstei,este varsta de distractie, petreceri,"facut de cap ", cum ar fi sa iti zic eu ce probleme ai putea avea? Inafara de cea a banilor, care desigur poate trece repede peste ceva timp.( vezi acum, nu este chiar asa ).Ma rog, nici macar nu mi-ai zis ce ai patit.

| Vegah a răspuns (pentru Dyingfetus):

Nici n-am zis că ai probleme superficiale. Păi, ce am eu... e complicat de explicat. Dacă vrei putem discuta pe mess: cute1child