| anonim_4396 a întrebat:

Mara de Ioan Slavici e nuvela sau roman? Pe net scrie ba ca e nuvela, ba ca e roman.

Răspuns Câştigător
| Lynnaedsalvatore a răspuns:

Mara de Ioan Slavici e roman. Nuvela e de citeva foi, iar romanu e mai mare si implica mult mai multe personaje.
Sper ca te-am ajutat? laughing

4 răspunsuri:
| DeEAஐ a răspuns:

Nuvela,logic!

| brunetzik07102011 a răspuns:

E roman.citeste caracteristicile romanul si apoi ale nuvelei si o sa-ti dai seama singura.tongue

| mabytza a răspuns:

Nuvela

| amalia_9143 a răspuns:

Mara de ioan slavici e nuvela...nu conteaza cate foi are sau n-are nu e roman pentru ca nu are caracteristicile unui roman. la scoala ar trebui sa inveti lucrul asta...scz daca te-am indus in eroare pentru ca multi spun ca e roman dar poti sa te uiti in catile de bacalaureat si acolo iti spune ca e nuvela