| DaciaRomania a întrebat:

Marmelada, dulceață sau gem? Care ar fi favoritele voastre, și din ce fructe?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gem.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gem si marmelada.
Preferatul cred ca ar fi gemul de prune.

| LoveSleep a răspuns:

Gem. Doua, in acelasi timp, daca se poate. Sa fie blonde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apă.

Doar gem de la țară oamenii ăia fac gem Adevărată nu toate chimicalele din magazin și conservanți cu tot felul de îndulcitori spartan și zahururi de toate chimicale...

| Standt a răspuns:

Toate. Din toate fructele.
Dulceata e cu fructe intregi.
Marmelada e practic un gem mai gros, o tai cu cutitul.
Si ambele se fac din fructele care nu sunt tocmai aspectuoase pentru dulceata. Si ambele sunt bune dimineata pe paine cu unt. Wow!
Dar dintre toate as vrea dulceata de cirese amare. Are o aroma... Nu am mai vazut de multi ani nici cirese amare. Sau de soc. Din fructe de soc, nu floare.

| iliiiinca a răspuns:

Dulceață de nuci
Dulceață și gem de zmeură, vișine, căpșuni