| ErlicEdward1900 a întrebat:

Masturbarea este un păcat?

12 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Da, este.
Stai si rabda pana la nunta. happy Doamne fereste sa te masturbezi! Adica ce om normal ar face asta? Doamne da-le minte la pacatosi!

Deci nu fa pacatul sa te masturbezi! Dumnezeu sa fie cu tine!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Nemessys):

Si pe asta vrei sa-l pui in randul GAYlor; de-l trimti pe "Domnul" sa fie cu el?winking laughing)

| Nemessys a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Am fost sarcastic rolling on the floor
Oricum daca ii ziceam ca nu e pacat, el tot nu ma credea. Asa ca de ce sa imi bat gura?

Sa stai toata viata cu teama asta ca o sa fii judecat pe lumea cealalta pentru ce ai facut aici. Vai mama... -_- Eu nu sunt credincios dar totusi sunt o persoana amabila big grin

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Nemessys):

Fiecare cu stolul lui de pasarele; dar unii au una singura ( religia ) si mereu o scapa din colivie.winking laughing)))

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Este un mare pacat sa lasi fetele sa astepte.winking laughing)

| Mieeez666 a răspuns:

Flacarile iadului te asteapta.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mieeez666):

In iad cu el; cai gratis caldura, bautura curge rauri-rauri, femei pe alese si muzica la maxim.winking laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti traiesti viata dupa toate minciuniile crestiniilor si toate bazaconiile scrise intr-o carte numita biblie. Atunci da, e un pacat!

| ngina a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat esti foarte rau in biblie nu sunt scrise minciuni

| 1231242 a răspuns:

Da si nu.Da daca o faci ganditu-te la ceva erotic, nu daca o faci sa treaca timpul.

| thinkro a răspuns:

Da este, asta din perspectiva creştinilor, orice act care nu ajută la "popularea" lumii este un păcat. Alte exemple ar fi sexul protejat sau oral.