| anonim_4396 a întrebat:

MC Donald's sau Burger King? De ce?

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

McDonald's, au produse mai de calitate, is mai mici, deci nu te ingrasi laughing.

| ReddY25 a răspuns:

Nici unele.0 sănătate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici unul. Că nu consum hrana fast-food.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu consumi, nu vad ce raspunzi laughing ori voiai sa faci prezenta pe aici laughing
Daca nu consumi hrana fastfood e bun, consumi de aia facuta acaa plina cu de toate, nu-i de mirare ca ai kg in plus.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Aiurea. Cum ai dedus că aș avea kg in plus?
Dacă tu crezi că 65 de kg e mult...

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum am dedus? Tu ai spus parca ca ai ceva kg in plus.Nu mai stiu exact cand, dar parca asa ai fi zis.Acu daca te-am confundat asta e, scuze laughing se mai intampla.

Deci ai 65 de kg, e bun, uite ca am aflat ceva fara sa intreb laughing 65 de kg, depinde, poate sa fie mult, daca esti mica de inaltime, sau poat fi tot multe, dar asa cateva in plus daca esti inalta.

Oricum greutatea nu conteaza, asa poti sa ai 15 kg si sa fii sapun tot laughing, hai nu 15, dar poti sa ai 45 de kg si sa fii gras, ori sa ai 80 si sa nu ai pic de grasime pe tine.

Daca nu ai grasime, atunci 65 kg is numa bune.Dar ar trebuie sa ai max 61 kg daca ai avea 1.70 inaltime si sa nu ai grasime vizibila pe corp.
Stiu, ca am avut odata cindva asa pe cineva, nu avea fir de grasime vizibila, nici centuri, nici macar celulita laughing adevaru ca nu am mai vazut asa tipa, sa nu aibe celulita, asa arata, greutatea asta avea 60-61 kg.

In sf sa lasam pe altii, aici vorbim de noi.Asa ca ia baga rapid, de ce nu maninci la fastfood cum zici? Ori consideri si tu ca au mincare din plastic laughing asa era cineva pe aici, s-a luat cu mine, ce aia e mincare, fastfood nu-i mincare e otrava.

Te intreb ca idee, stii ce inseamna fastfood? Multi nu stiu, dar isi dau cu presupusu ca ar fi mincare gen maninci la aia, mori acasa laughing

Nu stiu de unde au uni oameni ideile astea, pentru ca cei care maninca acolo sigur nu au probleme, sau sa spuna asa ceva.
Fastfood dupa cum arata si numele inseamna mancare obtinuta rapid, aia e tot. Adica in loc sa stai sa tai gaina, pui ce tai, sau vaca laughing sa stai sa le jumuli, sa le stiu si eu cureti etc, apoi stai sa alegi carnea, sa o toci, sa ce se mai face, aia acolo la magazin au toate astea deja facute, doar le arunca in tigaie, care si aia este deja incinsa laughing

Dupa cum observi aia doar arunca in tigaie ingredientele, care is bagate la temp mari, rapid sau si facut.

Gindeste ce faci tu acasa, cit dureaza sa faci de exemplu, aceiasi mincare care o fac ei.
La tine va dura cel putin o ora, pentru ca nu ai nimic pregatit.

Dar ce cartofi au aia, la fel ai si tu, ba tu poate nu gasesti cartofi cum au aia, ai tai is mai slabi calitativ laughing la fel si carnea si ce mai pun aia acolo.

Apoi ce ar mai fi? Tu pui tigaia la foc, bagi cartofii, aia se coc asa incet, se imbiba cu ulei, oauuuuu sa nu-i vad laughing mustesc cartofii aia facuti acasa a ulei, tocamai pentru ca ii lasi la foc mic, ori is soiuri care nu se preteaza la cartofi pai.

La fastfood aia au baie de ulei, ala e deja clocotit, cand baga cartofi aia rapid prind o crusta si in interior mai mult se coc, se fierb decat sa aiba ulei.

Cartofii la ei is deja curatati, deja taiati, spalati, doar ii arunca in tigaie.
Tu sa faci acasa cartofi, trebuie sai cureti, tai, speli, apoi pune tigaia asteapta sa se incinga si ce mai faci, dureaza mult.

La retsaurantele fastfood dureaza putin, fast, rapid, tocmai pentru ca ei au toate deja pregatite.
Dar munca, tot ce faci tu acasa, aia s-a facut si la acei cartofi, la acea carne, dar altundeva.
Conteaza ca tu primesti mincarea rapid in cateva minute, comparativ ca la casa unde faci tu toate acele procese.

Asta inseamna fastfood, si nu basme cred unia.Cartofii aia tot cartofi sunt, nu-s din plastic, pun aia ceva sare pe ei, care este sare normala, sare de plastic eu nu am auzit laughing ulei e din ala vegetal, deci ingredinete luate din RO de la cei care produc, de unde poate cumperi si tu.

Dar dupa cum oservi, daca faci tu acasa, e bun, daca fac aia si rapid mincarea e otrava laughing gindire omeneasca, de oameni batuti cu ceva in cap.

Nu te ingrasa ce maninci, te ingrasa cit maninci.

Ok scuze, nu vreau sa te invat eu nimic, am spus ca idee, cum sta treaba cu fastfood.
Tu daca zici ai 65 kg e bun, cred ca am facut confuzie, ori nu stiu de ce am avut impresia ca am citit prin comentarii ca ai fi spus ca ai ceva kile in plus.
Scuze, inseamna ca esti numa buna happy adica arati bine, cred, zic si eu

| LisaJulie a răspuns:

Spartan si Mesopotamia, hamburgeri nu prea mananc!

| relian a răspuns (pentru LisaJulie):

McDonalds si Burger King nu fac doar hamburgeri laughing asta in caz ca nu stii.E bun, ai mai aflat ceva si azi.E bun, las ca omu invata pana moare si tot n-are laughing