| mihaela_5361 a întrebat:

Mergeti luna viitoare la vot pentru europarlamentare? Credeti ca sunteti informati suficient?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Titus Corlatean l-au intrebat jurnalistii de ce nu a prea dat prin Parlamentul European si nu s-a invrednicit sa dea un raspuns. In situatia asta, cind oamenii pe care-i trimitem acolo, nu se duc decit sa-si ia salariile, ce sens are sa-i mai trimitem? Ce fac? Votez sa ma aflu in treaba. Cel pe care l-am votat il vad la televizor ca se da smecher prin baruri (se bate, ameninta cu pistolu si se lauda cit de important este el). Penibil. Prefer sa nu iau parte la bataia lor de joc.

17 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cine nu merge, spunand ca degeaba se duce si nu are pe cine vota, nu are niciun merit dupa aia sa se planga sau sa critice; Ma duc, oricat de putin de informat as fi, ma duc sa-mi satisfac printre singurele drepturi pe care le mai detin in democratia asta, ma duc pentru. a fi impacat cu gandul ca votul meu n-a fost distribuit spre alte directii marsave. Ultima oara, pentru locul de primar ar orasului meu, neavand pe cine vota, am fost totusi si-am pus stampila pe partidul ecologisthappy; stiu ca nu a contat, dar pentru. impacarea mea sufleteasca a plusat mult

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu voi merge la vot, am fost intotdeauna. Daca stam acasa ce pretentii sa avem? Numai impreuna putem schimba ceva.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! Dar ma voi mai informa in plus, pana atunci!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Bro, pai ala e un tupeist, de numa`! Nici nu e de mirare! Cum sa nu vrea 7000 de euro pe luna?! La cat de multi sunt rosii, stie el ca are sanse, din pacate!

| Bunicul62 a răspuns:

Acum aud prima data deci sunt informat bustean, Daca afla lumea era satul in fierbere pregateam o batuta pentru aia care vin din 4 in 4 ani si mint de ingheata si girla de la capul satului.Au venit si acum 4 ani sa ne spuna cit d bine o ducem si mai aveau si doi serpi cu ei adusi special pentru noi din insula serpilor ca vezi Doamne acolo e petrol si noi ne alegem cu serpii ca ei au dat de pomana petrolul la altii si am pus nepoate bicele pe ei si au ramas serpii de izbeliste cauta si acum drumul spre casa

| greg a răspuns:

Da, Vadim si Becali

| sese a răspuns:

Da.Nu.

| borsec a răspuns:

Nu merg fiindca am un eveniment important in familie, altfel mergeam.

| maya_4030 a răspuns:

Eu n-am sa mai votez in viata mea, consider ca am fost mintita inca de la inceput, toti ne pupa-n bot pana-i votam apoi ne ne intorc... spatele.

| valsulnorilor a răspuns:

Merg si voi vota candidatii Partidului Social Democrat!

| silvia_2359 a răspuns:

Eu una ma duc, sper sa aflu mai multe inte timp.Este un drept constitutional si moral in acelasi timp, din punctul meu de vedere. Daca toti am zice nu ma duc, nu ma implic, Ce pretentii avem dupa?

| andi a răspuns:

In nici un caz nu merg...stau mai bine acasa...pe netwinking

| ingrijitoare a răspuns:

Trebuie sa conversezi cu toti candidatii la europarlamentare. Si apoi sa-i alegi.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Nu merg, iar orice informatie in acest sens e balast.

| raluca_4573 a răspuns:

Da merg...insa deocamdata nu stiu absolut nimic despre aceasta! urmeaza sa ma informez. daca o sa am de unde!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o sa merg si o sa il votez pe cel ce "se bate, ameninta cu pistolul si se lauda cit de important este el" pentru ca stiu ca a fost o inscenare urata. Toti am reactiona urat, daca fara sa stim ni s-ar pune intr-un pahar cu bautura, o anumita substanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, am să merg.
Cărțile sunt făcute și zarurile aruncate.
Eu sunt terță persoană.
Pa, pa.