| anonim_4396 a întrebat:

Merită Chrome OS în loc de Windows? Are cotă de piață foarte mică, cam cât Mac OS sau mai puțin.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai apropiat de Windows este Linux Mint cu aromele sale. Chrome OS este este un sistem de operare bazat pe kernelul Linux dar este mult prea simplu pentru nevoile unei persoane care vrea un sistem de operare asemanator cu Windows.

| sierra1 a răspuns:

Decât să dai banii pe windows, ia-l pe chrome = e gratuit. In contextul ăsta merită alfel ba

| Mirel4412 a răspuns (pentru sierra1):

Windows-ul e gratis, nu dai bani sa-l descarci

| sierra1 a răspuns (pentru Mirel4412):

Rili?

| Ødegaard a răspuns (pentru Mirel4412):

Ai derutat-o grav