| ~AleXa~ a întrebat:

Merita sa imi iau role? fundita! P. S.: Am 13 ani si sunt incepatoare.Ma gandeam sa incerc sa merg pe role...Se invata usor sa mergi pe role? in cat timp se invata? si cum se invata?

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da, merită. Eu am avut prima dată role la 4 ani şi am învăţat să merg foarte repede. Îmi place mult să mă plimb cu rolele, e uşor, distractiv şi depui şi efort în acelaşi timphappy.
Bineînţeles că se învaţă uşor, e mai simplu decât mersul pe bicicletă.

| Arthur a răspuns:

E grozav. Dacă ştii să patinezi, e uşor să mergi şi pe role.
Succes!

| Georgiaanaa123 a răspuns:

Eu am o prietena care are role.Ea mi le da in fiecare zi in prima zi miera frica si am cazut de vreo trei ori.A doua zi era parca mai simplu am incercat sa fac singura am mers putin apoi am cazut.In a treia zi a mai exersat si am reusit Succes

| DeyCj a răspuns:

Păi o să ai ceva de fură pănă înveţi să îţi ţii echilibrul, dar după ce cazi de câteva ori te înveţi singurică. De prima îţi recomand să mai fi cu cineva lângă tine asta ca să te ajute să îţi ţii echilibrul.Succes.Sau dac»ă vezi că nu ai succes cu rolele încearcă bicicleta. happy

| thisissolawl a răspuns:

trebuie sa stii sa patinezi si atunci sti si cu rolele, insa cu rolele e un piculet mai greu, stiu din propria experienta.Si ai putea sa mergi si cu niste prieteni

| dydo a răspuns:

Pai iti alegi 2 prieteni care se stiu da pe role primada imprumuta de la cineva chiar dca sunt mai rele ca oricum cazi le zgari nu e greu in 3 zile invati apoi tot exersezi si ajungi sa te dai bine dupa ce sti cat de cat cumparati rolee merita e un sport super, relaxant doar sa te antrenezi si sa nul intrerupi si iar nu poti cu role> incearca patinele e aproape la felhappy

| magda_2805 a răspuns:

Daca stii sa mergi pe patine, poti sa mergi si pe role...sincer asa mi a zis toata lumea...inca nu am incercat. dar toti au zis ca se invata usor.succes!