| ~AleXa~ a întrebat:

La varsta mea ( am 12 ani) mai pot invata sa merg pe role?

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sigur.

| anad a răspuns:

Poti invata orice, mai ales la varsta ta!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pfff nu mai poti, esti deja prea batranahee hee Au invatat altii si la 30winking

| Vizitiul a răspuns:

Tot ce-i realizabil e posibil. Independent de varsta, poti deprinde mersul pe role. Cu putina ambitie si multe cazaturi o sa izbutesti intr-un final.

| Flav a răspuns:

Cat? 12? Eu am aproape 23 si habar n-am sa merg pe role!

| sy46 a răspuns:

Daca vrei, poti.

| RainDrop a răspuns:

De ce nu?

| karakedi13 a răspuns:

Bineinteles! Nu exista o limita a varstei pentru a invata sa mergi pe role. happy

| Atotstiutorul a răspuns:

La orice varsta poti sa inveti sa mergi pe role!

| kidulinha a răspuns:

Sigur ca da. laughing Si un om mare poate invata sa mearga pe role. adica pe la 20-30 de ani. In viata mereu inveti big grin ca e mersu' pe role sau cum sa te porti in societate, e alta treaba.
Dar normal ca da, poti invata :*
SUcces>big grin

| dana39668 a răspuns:

Da pitico.

| dracdeingerash a răspuns:

Normal...eu am la bloc un baiat de 20 de ani care abia acum a prins drag rau de role si a mers pentru prima data in urma cu o luna...si a invatat big grin

| gyorgya a răspuns:

Normal.cand e vorba sa inveti ceva nu exista varsta.este o vorba "omul cat traieste invata". sunt persoane care si la 30 ani invata sa mearga pe role sau bicicleta.happydeci nu ai de ce sa-ti faci probleme si nu e nici greu, o sa prinzi repedehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci uite cum e cu mersu pe role.
http://www.youtube.com/watch?v=AosyFYwGR5Q&feature=channel
Dai la 2 minute 20, iti explica cum iti ti picioarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12 ani?!?! te cauta moartea si tu vrei sa te dai pe role? laughing)laughing iti dai seama ca glumeam, am citit recent pe un forum ca un tata de 40 de ani si-a cumparat role ca sa se dea cu fiica lui de 9 anihappy si a invatat (bineinteles) vointa si curaj!

| Sheridanx a răspuns:

Daca te tin incheieturile poti invata si la 75 laughing

Ai grija sa nu te lovesti. cel mai bine e sa nu inveti singura.

| mecfoy a răspuns:

Nu, ai ajuns la o varsta fara de intoarcere, totul e terminat! Lasand gluma la o parte, evident ca poti invata, totul este sa ai vointa, ca mersul pe role, ca orice altceva in viata, nu este usor! Iti urez multa bafta daca vrei sa te apuci!

P. S. Daca ai bani, as incepe mai intai pe role cu 4 roti, si apoi as trece pe cele cu 2 roti, ca altcumva s-ar putea sa ai surprize! laughing

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Sigur ca da eu am invatat la 12 ani, aproape 13.

| dianna_8858 a răspuns:

Normalhee hee oricine poate sa mearga pe role la aproape orice varstahappy de obicei copii de genul` tau sunt primii care invata bine. mai exista si copii cu varste mai micihappy. dar asta e noua generatiehappy
si.happy mai intai ai putea incerca cu role fara silicon eu asa am invatat. pe ele poti sa iti ti mai mult echilibrul. dupa ce te obisnuiesti si inveti sa mergi mai repede poti trece la cele cu siliconhappy.:*

| D33a Smiles a răspuns:

Da, la orice varsta poti.

| just me :) a răspuns:

Scumpa...normal ca poti, doar ca iti va fi putin mai greu decat daca ai fi invatat la o varsta mai mica, dar sigur ca poti :-J happy

Muult succes :*

| boohoohoo a răspuns:

Eu am aproape dublu cat tine (ani) si abia acum am invatat ...deci cred ca o sa poti sa inveti si tu...