| troleibuz a întrebat:

Merita sa stai la camin in perioada studentiei?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De meritat merita, din punct de vedere al banilor.
Legat de... frumos, aici poate sa fie oricum. Eu m-am mutat peste ceva ani de la camin, pentru ca nu am mai suportat atat de mute persoane. Insa primii ani, acolo am stat. Si nu regret deloc.
A fost o perioada foarte tare, dar si urata laughing. Insa amintirile raman, si iti sugerez sa incerci la fel. Stai pentru inceput la camin si vezi daca te obisnuiesti.

| SG1995 a răspuns:

Dacă ești dispus să trăiești la comun cu tot felul de dubioși, da, căminul studențesc e mai ieftin, dar ăsta e singurul avantaj, ești lipsit de intimitate, poți împărți camera cu persoane dubioase, în general puteți fi doi-trei în cameră, n-ai loc unde să-ți-o tragi ca lumea. Dacă îți permiți în iei o chirie, dar dacă lucrezi deja part-time și ai nevoie de bani să supraviețuiești în faculte, atunci căminul e varianta perfectă.