| Fabiano21 a întrebat:

Mi-am blocat cardul in bancomat din cauza ca am gresit de 3 ori pinul (BT) cardul blocat ajunge inapoi la banca? Am sunat la relatii cu clientii si mi-au zis ca o sa pot sa il iau in 3 zile lucratoare. Este si posibil ca ATM-ul sa fie de vina? Ma intreb deoarece ATM-ul la care am fost pare destul de "outdated" fata de alte ATM-uri din oras(mi-am pus cardul in acela deoarece era in drumul meu)

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Atat timp cat ai gresit PIN-ul de 3 ori, e normal sa ramana blocat in bancomat. Va fi trimis un lucrator al bancii sa recupereze cardul din ATM si il vei primi, asa cum ti s-a spus deja, in terment de 3 zile lucratoare.
Mie mi s-a blocat cardul BRD pentru ca nu il folosisem o perioada lunga de timp, dar l-am primit inapoi fara nicio problema.
Vina iti apartine, prin urmare e posibil sa platesti niste taxe de recuperare card (asta va stabili banca, dupa ce va analiza cazul).