| drakudark a întrebat:

Mi-am cumparat un kit de gaming, mouse, mouse pad, casti si tastatura. Tastatura nu merge atunci cand o bag in laptop si nu este citita de acesta. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Trebuie sa dai inapoi totul si pus in pachet cu toate actele ce le avea, cu absolut tot pus inapoi in colet apoi vine curierul si ti-l ia si ori iti da banii inapoi ori iti aduce altul DAR curierul se va plimba pe banii tai- aproximativ 50 lei!

22 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sa cauti driver pentru tastaura si sa-l instalezi! Cauta pe site-ul marcii! Bafta!

| drakudark explică (pentru lpavel):

Kit-ul e GGS-UMG4-01, nu gasesc drivere la ei pe site.

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Pune ceva asemanator, la mine a mers...

| drakudark explică (pentru lpavel):

Nu au drivere deloc. pot sa imi cauti tu? Adica pot folosi o tastatura cu port usb la laptop nu?

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Binenteles ca poti! Asa folosesc si eu... dar din pacate nu am chef sa caut drivere. Sorry!

| drakudark explică (pentru lpavel):

Eu tot caut de 2 ore si nu gasesc nimic... sad

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Pe site-ul lor nu exista nici un fel de driver?

| drakudark explică (pentru lpavel):

Nu, nu incerci tu sa cauti te rog? Iti dau funda

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Hai ca ma uit cateva minute...

| drakudark explică (pentru lpavel):

Ok, sper sa gasesti.

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Ok am venit si am ajuns la concluzia ca aceasta tastaura nu are nevoie de driver! Ia incearca asa: scoate tastatura din pc fa un restart la pc ia dupa aceea conecteaza tastatura la un alt usb departe de cel de acum daca ai daca nu atunci in altul si imi spui ce a facut.

| drakudark explică (pentru lpavel):

Nimic, tot nu merge. Si am bagat-o si in pc si nu o citeste. Castile si mouse-ul merg si la laptop si la pc.

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Atunci trebuie sa duci inapoi acea tastatura ca e o problema de la fabrica!

| drakudark explică (pentru lpavel):

Am facut comanda de pe net, ce fac sunt la eMAG?

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Aici iti poti returna produsul cumparat:
https://www.emag.ro/user/return_service?ref=ua_return_service

| drakudark explică (pentru lpavel):

Pai am luat un kit, vin ei si imi iau tastatura si imi dau altul?

| drakudark explică (pentru lpavel):

Acum incerc sa gasesc pe eMAG numar unde sa sun.

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Pai intra pe link-ul care ti-am dat, clic pe Returneaza si completeaza formularul acela

| drakudark explică (pentru lpavel):

Pai trebuie neaparat returnat? Nu il pot trimite in service?

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Cred ca poti face si asta DAR cel mai bine ar fi sa-l duci tu personal inapoi daca nu stai departe de sediul lor...

| drakudark explică (pentru lpavel):

Pai eu sunt din Arad si ei din Bucuresti.

| lpavel a răspuns (pentru drakudark):

Trebuie sa dai inapoi totul si pus in pachet cu toate actele ce le avea, cu absolut tot pus inapoi in colet apoi vine curierul si ti-l ia si ori iti da banii inapoi ori iti aduce altul DAR curierul se va plimba pe banii tai- aproximativ 50 lei!

| crazypop a răspuns:

Te duci la respectivul magazin de unde ai cumparat si le returnezi le spui sa-ti dea banii inapoi, sa ti le schimbe sau sa ti le repare.