| SadBoyForever a întrebat:

Mi-am pierdut cheile ce pot sa fac oare crying?

Adica eu ma linistesc cu faptul ca si daca le gaseste cineva, nu scrie nimic pe ele.

Cum fac sa ma linistesc, eu cred ca le-am pierdut la niste prieteni in casa.

Faza este ca prietenii aia ai mei nu stiu apartamentul in care locuiesc si ma mai consolez cu gandul acesta.

Ce pot face oare?

17 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Salut.

Cand vine vorba de incuietori si alarma, nu merita sa le iei in derizoriu. Rezolvi la reprezentanta.

| Samarra a răspuns (pentru Grimmjow69):

Incuietoarea de la casa unde o rezolvi? straight face rolling on the floor

| Grimmjow69 a răspuns (pentru Samarra):

La firma de unde ai comandat usa, le spui sa-ti dea alta pereche de chei.

| Samarra a răspuns (pentru Grimmjow69):

straight face N'are cum, sunt unice pentru orice model in parte. A patit'o mama si a trebuit sa cumpere alt butuc. La usile de fier se gaseste foarte greu.

| Grimmjow69 a răspuns (pentru Samarra):

Deci Ionut cumpara alt butuc la usa! Si ai rezolvat problema laughing)

| Samarra a răspuns (pentru Grimmjow69):

Sa ne dea si noua o cheie eventual..sa o avem de rezerva tongue rolling on the floor laughing)

| Grimmjow69 a răspuns (pentru Samarra):

Da,sa stea linistit ca nu furam nimica.laughing

| Samarra a răspuns (pentru Grimmjow69):

Poate e ceva interesant pe acolo..hmm thinking laughing Cine stie ce "comori" ascunde laughing

| hummmer a răspuns:

Schimbă butuci, yale.Chiar dacă ţi le înapoiază cineva, ce l-a oprit nu să facă dubluri?

| Samarra a răspuns (pentru hummmer):

Adevarat..la asta nu m-am gandit. Ma gandeam ca toti sunt la fel de lenesi ca mine si nu s'ar misca ca sa faca niste dubluri. In fond..mai da si bani pe ele.thinking

| hummmer a răspuns (pentru Samarra):

Banii ţi-i scoţi când pleacă uitucu' de acasă.

| Samarra a răspuns (pentru hummmer):

Te'ai gandit mult? laughing)

| Samarra a răspuns:

Propun sa ii suni si sa ii intrebi daca au gasit niste chei. (Poti spune ca nu erau ale tale..ale iubitei sau gasesti tu)
Daca nu le'au gasit (sau le'au gasit si nu vor sa le innapoieze - putin probabil - exista politia) zic sa schimbi butucul de la usa casei. Simplu, fara probleme. Mult noroc, si sa fi mai atent data viitoare.

| M3mFisto a răspuns:

In primul rand informezi parintii tai ori la cine locuiesti, ei vor stii cu siguranta ce sa faca mai departe, si vor gandi matur, probabil schimbat butucul, nu e de gluma in situatii dinastea.numai bine si fii mai atent alta data happy

| SadBoyForever explică (pentru M3mFisto):

Mi-e teama sa le spun parintilor ca ma vor certa si in plus o sa ne coste ceva bani, ca sa schimbam incuietoarea?
Repet, eu am usa din fier nu din aia de lemn /

| Zorizilei a răspuns (pentru SadBoyForever):

Nu costa o avere sa schimbi cilindrul, exista chiar firme care vin sa iti schimbe butucul si tot ce trebuie sa faci este sa ii suni

de exemplu:
https://www.meseriasilacheie.ro/

| M3mFisto a răspuns:

Faci cum vrei pana la urma, ai cerut un raspuns multi ti-au oferit, e ca in viata alegi ce vrei pana la urma, dar mai bine o cearta si chiar daca e usa metalica se poate schimba orice la ea, deja ma depaseste subiectul asta...mult noroc in viata cu gandirea astawinking si maturizeazate cat mai repede