| razvy198 a întrebat:

Mi-am pierdut un lantisor de aur intr-un sant si oamenii l-au acoperit cu pamant aproximativ 1metru.Cum il pot gasi?
exista ca un fel de magnet dar pentru aur? sau sa imi arate ca e acolo.am dat cu un aparat de detectat metale si nu l-am gasit. exista ceva "babesc"?

8 răspunsuri:
| WedDye a răspuns:

NU... si sincer nu cred ca o sa il mai gasesti si cu cele mai sofisticate aparate
Adica e aur nu metal...
si la un 1 metru sub pamant slabe sanse dar SUCCES in continuare si nu renunta poate o sa il gasesti cu putin mai mult noroc... laughing
BAFTA!

| Felys a răspuns:

Cumpara-ti altul si ai mai multa grija sa nu il mai pierzi

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Asa cum exista detector de metale,exista si pentru nemetale, cum ar fi cuprul, argintul, aurul, aluminiul.Nu stiu insa pana la ce adancime pot depista.Vezi prin net cine are si ce performante poate atinge.Dar mai intai negociaza pretul,sa nu depaseasca valoarea bijuteriei.Pot avea asa ceva punctele vamale,politia plajelor, sau,, vanatorii de comori,, care cauta noaptea pe plaje,, obiecte pierdute,,.

| Em_Gaby_1992 a răspuns:

Exista magnet SPECIAL pentru lantisoare!

| razvy198 explică (pentru Em_Gaby_1992):

Pai daca exista zi si tu de unde sa iau sau cum se face orice nu doar ca existalaughinglaughinglaughinghappy

| Em_Gaby_1992 a răspuns (pentru razvy198):

Glumeam...evident ca nu exista "Magnet pentru lantisoare" rolling eyes

| razvy198 explică (pentru Em_Gaby_1992):

Sincer, asta este cel mai nefolositor raspuns din care le-am vazut...

| Em_Gaby_1992 a răspuns:

Frate era o gluma =)...doamne nimic nu ma mai mira pe siteul asta... e o gloata de prostie in care te chinui sa gasesti ceva intrebari coerente. te rog foloseste-ti creierul cand imi vei mai citii vreodata raspunsuri.