| SweetPrinces a întrebat:

Mi-am taiat varfurile la gene, mai cresc la loc?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

De ce? Altele nu stiu cum sa le mai lungeasca cu gene false! Normal ar trebui sa creasca fiindca si ele se regenereaza ca si parul.

6 răspunsuri:
| amOre) a răspuns:

Rau ai facut |
am o prietena care de mica avea genele mari si frumoase, si toti se mirau de ele,(uite ce ochi frumosi are, dar ce gene mm)
si uite ca ea lua toate acestea in nume de rau, si s-a apuca sa si le taie))
si pina acum regreta ca nu le are la fel ca inainte.nu i'au mai crescut... poate citusi de cit.
ei ce sa'i faci. vezi sa nu regreti si tu, daca inca nu ai inceput

pa pa =*

| anaela_1467 a răspuns:

Trebuia sa te informezi bine inainte.Cand aveam 20 ani mi-am taiat genele din ras si crede-ma ca a durat aprox 1 an pana au crescut la loc.Nu s-au regenerat, n-au crescut nici mai dese nici mai lungi, sunt mult mai urate decat inainte.Am murit de rusine cu genele ciute stateam cu capul mai mult in jos, am facut o mare prostie pe care n-as mai repeta-o nici in ruptul capului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti dai cu ulei de ricin, vitamina A si E. Gasesti la farmacie uleiul.Si eu mi-am taiat varfurile dar foarte, foarte putin si au mai crescut.

| Ge0riflame a răspuns:

Si eu mi-am taiat varfurile genelor acum 3 saptamani si eram foarte speriata ca nu imi vor mai creste pentru ca le taiasem cam mult. In aceste 3 saptamani mi-am dat doar cu ulei de ricin in fiecare seara si dimineata cateodata, iar acum mi-au crescut genele la loc :X si sunt mult mai rezistente, le pot lasa si fara rimel pentru ca varfurile sunt acum negre, nu mai sunt subtiri cum erau ( degradate) si imi dau in continuare cu ulei de ricin pentru ca vreau sa fie si mai mari decat le aveam in mod normal! Deci, e foarte bun uleiul de ricin, genele vor creste la loc si mult mai frumoase, sanatoase, negre si groase de la radacina pana la varfbatting eyelashes

| Tase_Hristu_1967 a răspuns (pentru Ge0riflame):

Am 9 ani aproape 10 si mi.am taiat varful. mersi pentru idee! iti sunt datoare!

| testament a răspuns:

Da