| chiftelutacrocanta a întrebat:

Mi-e dor sa stau din nou la casa de la tara,unde-i natura deschisa si tacerea e dulce,unde simteam ca viata poate fi oricand o pasiune prezenta,nu un gand atintit mereu catre un viitor stralucit,unde stateam ganditor langa soba,iarna, si priveam soriceii cum se plimba de colo-ncoace.sunt captiv intr-o incapere intunecata,unde numai speranta imi lumineaza prezentul,privesc lumea din jur,si vad numai tristete si falsitate,Nu pot trai liber,lumea este prea egoista sa-si inteleaga gandurile intre ei,si tind mereu sa cred ca trebuie sa traiesc in falsitate ca sa pot supravietui in aceasta omenire mizerabila, egoista si falsa.cand credeti ca ve schimba starea asta umana? Sunteti de acord cu ideea ca oamenii sunt egoisti si nu se gandesc la sentimentele altora?

1 răspuns:
| Doub a răspuns:

Niciodată, nu o să se schimbe niciodată.
Pff, da, adevărul e fk crud, dar mno.
Problema ta e că te axezi prea tare pe ei şi nu reuşeşti să vezi şi cealaltă parte a lumii.
Nu, nu sunt de acord. Sunt oameni şi oameni, nu putem să generalizăm.